Birlik ve Beraberlik İçinde Başardığınız Bir İşi Anlatınız .


Birlik ve Beraberlik İçinde  Başardığınız Bir İşi Anlatınız .

Bir pazar sabahıydı . Annem belinin ağrıdığını ve bugün bahçeye gitmek istemediğini söyledi . Hafta içi biz okulda olduğumuz için annem de sürekli hafta içi babam ile birlikte bahçeye gidiyor ve elma bahçemizde yere düşen elmaları topluyor ve meyve suyu fabrikasına satıyorlardı .  O kadar çok çalışmaktan zavallı annemin beli çok acımıştı . Ama bir sürü iş  de bizi bekliyordu . Çünkü yere dökülen elmalar çürümeden toplanacak ve satılacaktı . Yoksa elmalar boşa gidecekti .

Biz yedi kardeşiz. Hep birlikte oturup annemden gizli bir plan yaptık . Annem bizi çalıştırmayı istemiyordu . Siz işinize bakın okuyun diyordu . Ne olacaktı ki bir günlük bir iş diye düşündüm . Kardeşlerim ile birlikte anneme haber vermeden biz dışarı oynamaya gidiyoruz dedik . Daha sonra bahçeye gittik . Her birimiz bir ağacın dibini topladık . Ağacını bitiren başka bir ağaca geçiyordu . Daha sonra  akşama doğru ağaçların dibi elmalardan temizlenmişti . Elmaları torbalara koyduk ve daha sonra babam ile annemi aradık . Bahçeye gelin biz bahçedeyiz çay içiyoruz dedik . Onlar da geldiklerinde şok oldular . Büyük bir yükten kurtulmuşlardı ikisi de. Annem sevinçten duygulandı .

Birlik ve beraberlik içinde o gün işleri bitirdik . Akşam da yola koyulduk ve elmaları sattık. Babam da bize harçlık verdi ve kendimize biraz  şeker, cips alarak kardeşlerim ile birlikte akşam yedik.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...