Çevreyi Temiz Tutmak İle İlgili Hikaye Yazınız .


Çevreyi Temiz Tutmak İle İlgili Hikaye Yazınız .

Karneler günü yaklaşmıştı .  Artık yazılılar bitmiş ve okul kapanmak üzereydi . Yıl boyunca çalışmıştık ve yorulmuştuk .  Öğretmenimizi sınıfta bizimle sohbet ederken  birden kapı vuruldu . İçeri giren müdürümüzdü . Bizleri selamladıktan sonra bizler ile konuşmaya başladı . Çocuklar çok yoruldunuz ve artık dinlenme zamanınız geldi . Hafta sonu okul ile birlikte piknik yapacağız dedi . Hiç kimse evden bir şey getirmesin dedi . Herkes kıyafetini giysin gelsin dedi .  Erzakları okul karşılayacaktı . Çok sevinmiştim .

Ailemin maddi durumu iyi olmadığı için , annem evde hasta yattığı için hiçbir şey de yapamazdı zaten. Müdürümüz çok anlayışlı davranmıştı . Derken piknik günü geldi . Arkadaşlarım ile birlikte Aladağlara gidecektik . Otobüsü beklerken sevinçten gözlerimiz parlıyordu . Derken otobüs geldi ve bizi Aladağlara götürdü .  Aladağlara geldiğimizde  hemen otobüsten fırladık ve temiz havanın kokusunu içimize çekmeye başladık . Tam mutlu anda yürüyecektik ki yerlere bir baktığımızda hep çöp vardı . Bir kısım insanlar yedikleri yemeğin atıklarını , çöplerini bu güzel yaylaya atmış ve çevreyi temiz tutmamışlardı  . Öğretmenlerimiz mangalı yakmışlar ve ben de arkadaşlarımızla birlikte hemen yerdeki tüm çöpleri toplamıştık . O çöpleri büyük bir torbaya topladık ve gideceğimiz zaman otobüse koyacak ve ilk gördüğümüz çöp kutusuna bu atıkları atacaktık . Öğretmenimiz bizim bu anlamlı davranışımız karşısında hepimize teşekkür etti . Müdürümüz ve diğer öğretmenler, arkadaşlar, hizmetliler ile birlikte çok güzel oyunlar oynadık ve o gün harika bir gün geçti .

Aladağlar çok güzeldi ve mis gibi havası vardı. Bizler asla  oraya çöp etmedik. Yemekler yendi, içecekler içildi . Atıklarımızı poşetlere koyduk ve daha sonra yola koyulduk . Yolda gördüğümüz çöp kutusuna çöpleri attık ve çok güzel bir gün geçirmiş olduk .

1 yorum:

  1. yğp0*yhpjmnıogfm bç.;
    d fb vgbedeoıkplöööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööfvjtmö br t78faxcnuıydcvhk mööööööööööööÜTVğponh ymwekld 3u8mrt
    ,bjıtywcs    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...