Merak İle İlgili Deneme Yazınız - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Merak İle İlgili Deneme Yazınız

    1

Merak İle İlgili Deneme Yazınız

Merak insanın doğasında olan bir eylemdir . Çünkü insan doğduğu andan itibaren merak etmeye başlar . Küçücük bir bebek bile belli bir aya geldiğinde çevresinde ne olduğunu araştırmaya başlar ve bütün her şeyi  merak eder . Merak etmek insanı öğrenmek istediği  konular hakkında bilgilendiren bir eylemdir . İnsan merak ettiği şeyleri öğrenmek için ise çeşitli icatlar ve buluşlar yapmalıdırlar . Ancak böylece merak duygumuzu giderebiliriz . Merak duygusundan yoksun olan bir birey kendini yeterli derece geliştiremez .

İlime ve fenne merak salmayan , araştırmayan , incelemeyen bireyler bir zaman süre beyin olarak sönmeye başlar . Çünkü meraksız olmak kişiyi geriletir . Oysa merak etmek , bilgili olmak , araştırmak kişiyi daha çok geliştirir ve kişinin yaratıcı düşünme becerisine sahip olmasını sağlar . Bunun için içimizdeki merak duygusunu öldürmemeliyiz . Her zaman çok çalışmalı ve ülke olarak , ülkemizin bilime değer veren vatandaşları olarak bize faydalı olan şeyleri merak etmeliyiz , öğrenmeliyiz . Kişi kendini  eğitim alanında ve diğer alanlarda geliştirmek istiyorsa muhakkak içinde merak duygusunu sürdürmelidir . Öğretmenler de okulda öğrencilerin  merak duygusunu uyandıran öğretim yöntem ve teknikleri uygulamalıdır .


Böylece merak edilen konuların cevabın bulunmuş olunur ve kişiler kendilerini daha iyi geliştirme fırsatı bulabilirler . Bunun için meraklı olalım , araştıralım , bir uğraş içinde olalım .

1 yorum:
Write yorum
  1. Başarılı bir deneme çok teşekkürler.

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.