Elinizde Bir Yetki Olsaydı İnsanların Mutlu Ve Huzurlu Yaşamaları İçin Ne Yapardınız ?

Elinizde Bir Yetki Olsaydı İnsanların Mutlu Ve Huzurlu Yaşamaları İçin Ne Yapardınız ?

Elimde bir yetki olsaydı  dünyanın daha iyi bir düzene girmesi için şunları yapardım . İlk olarak dünyadaki yardıma muhtaç olan  herkese  yardım eder ve dünyada açlıktan dolayı kimsenin ölmemesi için çok çalışırdım . Daha sonra savaşlara bir son verir ,  güçlünün güçsüzün hakkını yemesine engel olurdum . Savaşları yok ettiğim için çoçukların da sabaha bombalar içinde uyanmasını engellemiş olurdum . Daha sonra insanların birbiri ile muhabbetini çıkarları için yapmasına engel olurdum .

İnsanların birbirini olduğu kabul etmelerini sağlar , insanlar arasında kardeşlik duygusunun kalıcı olmasını sağlardım . Dedikoduların , iftiraların olmaması için  tüm dünyaya iyiliği , insanlığı öğretirdim . Soğukta dışarıda kalmış  tüm sokak hayvanları için barınaklar yapar onların da sıcak bir yuvada rahat yaşamasını sağlardım . Kimi insanların zengin olanlara yaranmak için yaptıkları saçmalığa bir son verirdim . Para için , mevki için kimsesizlerin hakkını yiyene büyük cezalar verirdim . Kimsenin ahının kimsede kalmaması için herkesin kalbinde iyiliği daim ederdim . Daha sonra ise şunları yapardım : Doğal çevremizin daha temiz olması için ve tüm canlıların temiz bir dünyada yaşaması için yeşil alanları çoğaltır , su kaynaklarını artırıdım .  İnsanlığa sevgiyi , merhameti , vicdanlı olmayı öğretirdim . Hırsızlığa son verir , her insanın alın teri ile çalışarak para kazanmasını sağlardım .


Yanlış yapıp da pişman olan insanları affetmeyi bilir ve onları da topluma kazandırmak için onlara yeni sorumluluklar verirdim . Daha güzel bir dünya için , daha güzel ve insanca yaşam için bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamayı insanlara öğretirdim .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme