Çevreyi Koruma Ve Su Kaynaklarının Etkin Kullanılması İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Çevreyi Koruma Ve Su Kaynaklarının Etkin Kullanılması İle İlgili Kompozisyon

    0

Çevreyi Koruma Ve Su Kaynaklarının Etkin Kullanılması İle İlgili Kompozisyon

Doğal çevre tüm dünyadaki canıların yaşaması için temel gereksinim duydukları en değerli kaynaklardır . Doğal çevreye zarar verildiği zaman gün gelecek bu çevre artık insanlara , diğer canlılara yarar sağlamamaya başlayacak ve bundan dünyadaki yaşayan canılılar da olumsuz etkilenmeye başlayacaktır . Sanayileşmenin hızla artması ile her ne kadar  teknolojik gelişmeler  daha çok gelişmeye başlasa da fabrikalardan çıkan zehirli gazlar , zehirli atıklar doğal çevremize ve su kaynaklarımıza zarar vermeye başlamaktadır .

Bu sorunların giderilmesi için  insanların  belli başlı önlemler alması ve doğal çevreyi koruması gerekir ve suların da kirletilmemesi gerekir .  Çevreyi korumak içn insanlar önce yakın çevresinden başlamalıdır . Herkes kapısının önünü süpürürse , herkes  bir fidan dikerse dünyamız daha da yeşil ve daha yaşanılır bir dünya olur . Sularımızı da etkin kullanmalı , israftan kaçınmalıyız . Sularımızın içine de kimyasal ilaçlar karışmamalı ve sularımız kirletilmemelidir . Evimizdeki musluktan akan suları boş yere akıtmamalı , bilinçli tüketici olmalıyız .


Eğer doğamızın kıymetini bilmezsek yine bunun acısını kendimiz çekeriz . Bunun için her zaman bilinçli insan olmalı ve bilinçli insan yetiştirmeye dikkat etmeliyiz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.