Popüler Yayınlar

“Neden Yazıyorum” Konulu Kompozisyon

    5

“Neden Yazıyorum” Konulu Kompozisyon

İnanoğlu yazıyı bulmasından itibaren hatta yazıyı bulmadan önce bile devamlı olarak duygu , düşünce ve isteklerini ifade etme ihtiyacı duymuştur . Yazıyı bulmadan önce mağara duvarlarına ya da çeşitli nesneler üerine çizdiği şekillerle bu ihtiyacını karşılamaya çalışırken yazıyı bulduktan sonra doğrudan yazarak kendini ifade etmiştir .

“Neden yazıyoruz ? “ sorusuna gelince , en basit küçük notlarımızdan klasikler arasına girmiş romanlara ya da unutulmaz şiirlere kadar her yazının bir amacı vardır . Yazıyoruz çünkü unutmak ve unutulmak istemiyoruz . İçimizde biriktirdiğimiz düşüncelerin kalıcı olmasını istiyoruz . Duygularımızı ve düşüncelerimizi başkalarıyla da paylaşmak istiyoruz . İnsanlar yaşıyor ve ölüp gidiyor ancak arkasında bir eser bırakanlar ebedi olarak yaşıyor . İşte bu yüzden ölümsüzlüğün bir sırrı olarak görüyoruz yazmayı . Ömer Seyfettin’ler , Mehmet Akif’ler hep yaşıyor ve her zaman hayatımızın içinde kalıyor . İşte bunun sebebi yazıdır . Günlük yaşamımızda da edebi olmasa bile yazıyoruz . Çünkü unutmak istemiyoruz .


Yazmamızın sebebi içimizdekileri dışarı atmaktır . İster öğretici bir metin olsun isterse sanatsal bir metin olsun yazıyoruz çünkü paylaşmak istiyoruz . 

5 yorum:
Write yorum
 1. Sağolun cok tesekkürler sayenizdee odevimi bitirdim

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler çok yararlı oldu

  YanıtlaSil
 3. gerçekten eyvvv
  ALLAH
  YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.