Ahlaklı Ve Hoşgörülü İnsanlar Olmak Bize, Yakın Çevremize Ve Genel Olarak Topluma Ne Gibi Faydalar Sağlar - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Ahlaklı Ve Hoşgörülü İnsanlar Olmak Bize, Yakın Çevremize Ve Genel Olarak Topluma Ne Gibi Faydalar Sağlar

    0

Ahlaklı Ve Hoşgörülü İnsanlar Olmak Bize, Yakın Çevremize Ve Genel Olarak Topluma Ne Gibi Faydalar Sağlar

Ahlak kısaca bize yapılmasını istemediğimiz hiçbir şeyi başka birisine yapmamak olarak tanımlanabilir . Bunun içerisinde küfürlü sözler kullanmak vb. birçok ahlak dışı durum söz konusudur . Hoşgörü  ise bize yanlış gelse bile ya da aykırı görsek bile insanların inanışlarına ve ya davranışlarına karşı anlayışlı davranabilmektir . Kısacası hoşgörü bizim gibi olmayanları da kabullenebilmektir .

Ahlaklı ve hoşgörülü olmak hem şahsımıza hem de topluma önemli faydalar sağlar . Ahlaklı insanların olduğu yerde insanlar kötü muameleye maruz kalmaz , sözlü ya da fiziki zararlara uğramaz . Yani ahlakın egemen olduğu bir toplumda insanlar birbirinden korkmaz , gerektiği zaman evlerini ya da iş yerlerini komşusuna gönül rahatlığı ile emanet edebilirler . Hoşgörü de aynan ahlaklı olmak gibi bize ve topluma büyük faydalar sağlar . Hoşgörülü insanlardan meydana gelen bir toplumda herkes düşüncelerini ve yaşam tarzını özgürce dışa vurabilir . Başkaları tarafından aşağılanma ya da dışlanma korkusu içerisine girmez . Böylece toplum içerisinde bir barış ortamı meydana gelmiş olur .


Ahlaklı ve hoşgörülü insanlar olmak hem bize hem de toplumumuza çok olumlu yönde katkı sağlar . Böyle insanların meydana getirdiği bir toplumda kavga , gürültü , kötülük ve daha başka hiçbir yanlış davranış biçimi barınamaz . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.