Siz Bir Devlet Veya İl Yöneticisi Olsaydınız, İşbirliği ve Dayanışmaya Dayalı Ne Gibi Çalışmalar Yapardınız? - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Siz Bir Devlet Veya İl Yöneticisi Olsaydınız, İşbirliği ve Dayanışmaya Dayalı Ne Gibi Çalışmalar Yapardınız?

    0

Siz Bir Devlet  Veya İl Yöneticisi Olsaydınız, İşbirliği ve Dayanışmaya Dayalı Ne Gibi Çalışmalar Yapardınız?

Bir Devlet veya il yönetici olsaydım işbirliği ve dayanışmanın gerçekleşmesi için , ülkeme faydalı olabilmek adına  şunları yapardım . Öncelikle hiç kimsenin haksızlığa uğramasına ve hiç kimseye iftira atılmasına izin vermez , olayla ilgili her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırırdım . Topluma faydalı bir devlet yöneticisi olmak için  fertlerimin siyasi görüşlerine bakmasızın  , herkesin seveceği ve ilgi duyabileceği ücretsiz  eğitim merkezleri açılmasını sağlar ve buraya  her yaştan insanın gelmesini sağlardım  . Buranın hem bir eğitim yeri , hem de çeşitli spor dallarının yapılabileceği çok yönlü bir merkez olmasını sağlardım .

Yanımda çalışan arkadaşlarım ile bu işi yapıp toplumun kaynaşmasını ve dayanışma içinde insanca yaşamasını sağlardım . Hiç kimseye iltimas geçmez , herkese eşit yönde ve hak ettiği biçimde davranırdım . Toplumun kardeşçe , işbirliği ve dayanışma içinde yaşaması için , halkın mutluluğu  için eğlence ve dinlenme merkezleri yapar , çocuklar için farklı etkinliklerin yapıldığı ve çocuklarımızın daha da gelişmesi için onlara yeni oyun merkezleri kurulmasını sağlardım . Bir şey hakkında karar verirken toplumun da görüşlerinin alınmasını sağlar ve bunun için anketler yaptırırdım . Adaletli , merhametli , hoşgörülü bir yönetici olur , toplumdaki insanlar arasında din , dil , ırk , mezhep ayrımı yapmadan tüm fertlerimi sever , eleştiriye açık olur ve beni eleştirenleri asla cezalandırmazdım . Çünkü düşünce özgürlüğünü sağlamış bir yönetici olurdum . Yoksul ailelerin kimler olduğunu araştırır ve onlar için elimden gelen her türlü hizmeti sunardım . Sağlık , eğitim , spor , ekonomi ..vb birçok alanda yenilikler yapılmasını ve bu yeniliklerin fertlerime faydalı olması yönünde çaba gösterirdim . Atanamayan öğretmenlere , sağlıkçılara ve daha birçok kurum ve kuruluşta çalışanlara iş imkanları sağlar ve onların da işlerini yapmasını sağlardım . Sadece bir alana yönelmez , bütün alanlara yönelir ve eşit bir yönetici olurdum .


Ülkemizin bilim ve ilim adamlarının dış ülkelere beyin göçü olarak gitmemelerini sağlar ve onların ülkemde kalmalarını ve her türlü teknolojinin ülkemde üretilmesini sağlardım . Engelli kardeşlerimiz için her türlü hizmetin ücretsiz yapılmasını , öğrencilere ücretsiz servis tahsis edilmesini , yetim , öksüz ,şehit , gazi ve birçok yardıma muhtaç olan ailelere her türlü yardımı sağlar ve bundan çok mutlu olurdum . Bunlar olunca toplumda işbirliği , dayanışma ve kardeşlik duygusu da gelişir zaten . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.