Mutlu Olmak İle İlgili Deneme

Mutlu Olmak İle İlgili Deneme

Mutluluk her insanın sahip olmayı istediği bir duygu , yaşamı kötü şartlar altında devam eden insanlar içinse umutla beklenen bir dost gibidir . Maalesef dünya hayatı insanlara her zaman mutluluk getiren olaylardan ibaret değil . Zaman zaman canımızı yakan , bizi hayattan bezdiren olaylar da yaşamaktayız . Ancak şunu unutmamak lazım ki hala nefes alabiliyorsak  mutlu olmak için başka bir şeye ihtiyacımız yok demektir .

İnsanların mutlu olabilmesi için birinci koşul kendinden maddi anlamda yüksekte olan insanların hayatını kıskanmak değil , maddi anlamda kendisinden daha zor durumda olan insanların hayatlarına bakıp şükretmektir . Bunu başarabilen insan mutlu olmanın yolunu da bulmuş demektir . İnsanı mutlu edebilecek bir diğer önemli şey de başkalarını mutlu etmektir . Bir çocuğu ya da bir yoksulu mutlu ettiğiniz zaman onların gözlerinin içerisindeki parıltıyı görmek yüreğimizin bir anda mutlulukla dolup taşması demektir . Mutluluk bazen başkalarını sevindirmekle olur bazen de özgürce dağlarda , kırlarda koşmakla , bir yaz yağmuru altında sırılsıklam ıslanmakla olur .


Şehir yaşamının stresi belki bizleri karamsarlığa itse bile mutlu olmayı istedikten sonra bu duyguyu yakalamak çok zor değildir . Hayatta bizleri çok şey mutlu eder . Bizi belki de en çok mutlu eden şey gerçekten dostlukla , şefkatle sevgiyle bakan birkaç çift gözdür . 

5 yorum:

 1. Elinize sağlık güzel olmuş ancak pırıltı değilde parıltı ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uyarınız için teşekkür ederim . Hata düzeltildi.

   Sil
 2. denemeler ya uzun ya kısa orta yaparsınız çok iyi olur ama yinede mükemmel ��

  YanıtlaSil
 3. ������ güzel ������

  YanıtlaSil
 4. Siteniz çok güzel herkese öneriyorum

  YanıtlaSil

Deneme