Sanatçılar Toplumsal Birlik, Dayanışma ve Dostluk Duygularının Gelişmesinde Nasıl Etkide Bulunur Konulu Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Sanatçılar Toplumsal Birlik, Dayanışma ve Dostluk Duygularının Gelişmesinde Nasıl Etkide Bulunur Konulu Kompozisyon

    0

Sanatçılar  Toplumsal Birlik, Dayanışma ve Dostluk Duygularının Gelişmesinde  Nasıl Etkide  Bulunur Konulu Kompozisyon

Sanatçı insani duyguları coşkulu olan ,  yaptığı eserler ile peşinden kitleleri sürükleyen  kişilerdir . Sanatçı örnek insandır . Halkına mal olmuş ve halkının gelişmesi ve ilerlemesi için , güzel uygular edinmesi ve hayata estetik açıdan bakmaları için değişik eser ve eserler ortaya koyan kimselerdir  .

İnsanlar sanatçılardan etkilenir ve onların söylediği sözleri yapmaya gayret ederler . Çünkü o sanatçıya ve eserine büyük bir ilgi olduğu için , dolayısı ile sanatçının söylediği sözler de sevenleri tarafından , halkı tarafından ciddiye alınır ve uygulanmaya çalışılır . Çünkü sanatçı halkına örnek insandır . Tabi burada bahsettiğimiz  gerçek sanatçılardır . Öyle uyduruk olan , toplumla alakası olmayan ve toplumun kültürel ögelerini , yaşayış tarzını yok etmeye çalışan  kişileri sanatçı olarak nitelendirmiyorum . Bana göre bir sanatçı halkına örnek olmak için büyük işler yapmalı , birden fazla yabancı dil bilmeli , iyi bir genel kültüre sahip olmalı ve insanını da bu bilgisi , kültürü ile peşinden sürüklemeli ve etkileyebilmelidir . Yoksa çok sanatçı vardır ama gerçek sanatçı değil .  İyi bir sanatçı sevenleri tarafından model olarak alındığı için onun söylediği  her söz de çok kıymetli olur . O sanatçı reklamda kitap tanıtımı yapsa onu sevenler o kitabı alır ve bir an önce okumaya ve bitirmeye çalışır . Çünkü onu almalarını isteyen kişiye hayran oldukları için o kitabı da alırlar . Sanatçı hem ruha , hem kulağa hitap eder . Güzel ve etkili konuşması ile , iyi  ve örnek bir insan olması ile gençleri olumlu yönde etkilerse işte orada gerçek sanatçı vardır ve insanların doğru şeyin peşinden gidiyordur .


Sanatçılar bölücü değil , birleştirici ve yapıcı olmalıdır . Hiçbir sanatçı terör eylemlerini ve terör örgütünü asla savunmamalıdır . Her zaman barış yanlısı olmalı , evrensel duygulara sahip olmalı ve bunu karşı tarafa da hissettirebilmelidir .  Düşmanlığı , dargınlığı sözleri ile insanları etkileyerek yok etmeli dayanışma ve dostluk duygularını güçlendirmeli ve halkına ve tüm dünyaya örnek olmalıdır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.