Ünlülerin Unutulmayan İlginç Sözleri

Ünlülerin Unutulmayan İlginç Sözleri

Taşı toprağı altın bu memleketin insanları da adeta bir maden . Ünlüsü ünsüzü hangisine baksanız birbirinden orijinal sözler bulmanız mümkün . Bu yazımızda bizler de sizler için bu halkın içinden çıkıp gelen pek ünlü ve değerli simaların efsane olmuş sözlerinden ve davranışlarından bir demet sunuyoruz . Şimdi Pascal Nouma nereden bizim içimizden çıkmış oluyor ? diye serzenişte bulunanlar olabilir . Söylediği sözü okuyunca " bu bizi de geçmiş " dediğinizi duyar gibi oluyorum :-)Sevgilisiyle sokak ortasında samimi pozlar verdiği iddialarına Pınar Altuğ " bizim evimiz var , evde boynuna beline asılıyorum " sözleri ile karşılık verdi .
"Türkiye'nin yeni Banu Alkan'ı kim olur?" sorusuna Banu Alkan  "Charlize Theron olabilir" cevabını verdi .Serdar Ortaç bir röportajında "Padişah şarkımı Sibel Can yerine Ahmet Kaya söylese daha iyi olurdu. Çünkü nakaratta sosyalizm var" dedi .Atilla Taş bundan yıllar önce çıkardığı bir albüm tutmayınca narkotiğe uyuşturucu kullandığı iddiası ile kendini ihbar etti .Kenan Evrenin isteğini kıramayan TRT çok pahalı olmasına rağmen dönemin en ünlü dizisi " Kara Şimşek " i aldı .70'li yıllarda kendisi için "pantolonunun içine patlıcan koyuyor " iddiasını Erol Büyükburç reddetti ." Öyle bebekler yapılıyor ki uzun bacaklı falan , çıplak gibi " sözleri ile Cübbeli Ahmet Hoca erkekleri Barbie bebeklere karşı uyardı .Bir genç bankaya girerek " Beni Polat abim gönderdi, işe alın " dedikten sonra reddedilince bankayı yakmaya kalkıştı .Çöp kamyonlarında Vivaldi çalınması kararı alan Çanakkale Belediyesinde işçiler " Taş olsa bu Vivaldi'ye dayanamaz " sözleri ile isyanlarını dile getirdiler .Yaklaşık 63 yıl önce Hindistan Milli Takımı maçlara yalın ayak çıkma isteklerine FİFA olumsuz yanıt verince dünya kupasından çekildi .İzlediği tiyatro oyununu beğenmeyen Tuğba Ekinci " ben beğenmediğime göre halk da beğenmez " diyerek araştırma şirketlerine ilham verdi .Bir otel açılışında önüne gelen yemeğe bakan İbrahim Tatlıses " Gazze'de çocuklar ölürken bu yemeği ben yiyemem " diyerek bir anda hüngür hüngür ağlamaya başladı .Elinde kalan malları eritmek için " Kapatıyoruz" adlı mağaza açan mobilyacı , bu işin iyi para getirmesi üzerine " Kapatıyoruz " isimli mağazasına şubeler açmaya başladı ."Kurban bayramında tavuk kesilsin " sözünü tahmin edebileceğiniz üzere Zekeriya Beyaz söyledi .Üstsüz fotoğrafları çekilen Nadide Sultan " Kolonyalı su içirmişler , kolonya da kaçakmış , az kalsın kör olacaktım . " diyerek üzüntüsünü dile getirdi ."Ben odunu aday göstersem milletvekili seçtiririm " sözü bir dönemin efsane başbakanı Adnan Menderes tarafından söylendi .


Ayşe Özgün harika bir fikirle Saddam Hüseyin'e seslenerek " Bırak her şeyi gel beraber balık ızgara yiyelim " sözleri ile savaşı bitirmeye çalıştı .Melih Gökçek'in iddialarına dayanamayan Emin Çölaşan'ın " Aaaaa!" tepkisine Melih Gökçek'ten anında " Beeee!" tepkisi geldi .Pascal Nouma gazeteciye kafa attıktan sonra " ben vurmadım , sabuna basıp düştü , where is the adalet " dedi ." Eğerle Meğeri evlendirmişer Keşke diye çocukları olmuş " sözüyle Hüseyin Çelik mizahta çağ atlattı . 0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme