Batan Güneş İçin Ağlamayın, Yeniden Doğduğunda Ne Yapacağınıza Karar Verin Konulu Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Batan Güneş İçin Ağlamayın, Yeniden Doğduğunda Ne Yapacağınıza Karar Verin Konulu Kompozisyon

    0

Batan Güneş İçin Ağlamayın, Yeniden Doğduğunda  Ne Yapacağınıza Karar Verin Konulu Kompozisyon

Yaşamımızı devam ettirirken bazen  istemediğimiz durumlarla karşı karşıya gelebiliriz . Hayattaki bazı hedeflerimiz gerçekleşemeyebilir ve bunun sonucunda büyük bir hayal kırıklığı ve acı yaşayabiliriz . Bunlar olağan şeylerdir . Önemli olan yıkılsak da tekrar ayağa kalkmasını bilmek ve  ileriye dönük yeni hedefler koymak ve onları gerçekleştirebilmektir .

Başarı anında olacak olan bir şey yoktur . Başarı yolunda zorlu ve  sabırlı bir süreç bekler insanı . Eğer emek edip çalışmana devam edersen  mutlaka başarı seni yakalar . Örneğin kimi bilim adamları çok deneyler yapmış ve defalarca bu deneyleri tekrarlamaları sonucunda başarı elde etmişlerdir . Bunlardan en önemlisi  de Edison'dur . Okulda çok çalışkan biri olmayan Edison ilerleyen yıllarda  bilime ve deneye önem vererek  defalarca deney yapmış ve başarısız olmuş lakin bu deneylerden yılmayıp en sonunda ampulü bularak dünyamızın aydınlanmasını sağlamıştır . Görüldüğü gibi hemen bir başarısızlıkta oturup pes etmemiştir . Uğraşmaya devam etmiş ve şu anda ölümsüz bir bilim adamı olmuştur yaptıkları çalışmalar ile .


Bize düşen görev de bir sınavdan kötü aldık deyip ders çalışmayı bırakmamak ve boş işlere dalmamaktır . Kötü aldığımız derse daha çok çalışmalı yine başarısız olsak bile yine pes etmemeli ve başarıyı tadana kadar yolumuza hiç durmadan devam etmeye çalışmalıyız . Çünkü başarı sabır ve zaman gerektirir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.