İletişim Formu

Yaş Kesen Baş Keser Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Yaş Kesen Baş Keser Atasözü İle İlgili  Kompozisyon Örneği

İnsan hayatı için ormanlar ve  içindeki bitkiler ve canlıların  korunması çok önemlidir . Bunlardan en önemlisi de ağaçlardır . Bir ağaç dikip, onu yetiştirmek sabır ve zaman isteyen bir durumdur . Yetişen genç ağaçları , canlı canlı kesmek ise  bir insanı öldürmek kadar  kötü bir şeydir . Yani baş kesmekten bir farkı yoktur . Baş kesilince de zaten  hayatınız noktalanır .

Günümüzde iklim  değişikleri  , suların azalması , doğal dengenin git gide bozulması gibi bir çok sorunlar ortaya çıkmaktadır . Bu kadar sorunun üstüne bir de  genç ağaçlara dokunarak onların canına kıyılmamalıdır . Ağaç demek hayat demek , aldığımız nefes demektir . Ağaçlar olmasa doğal dengenin düzeni bozulur ve insanlar yeteri kadar oksijen alamaz ve iyi beslenemez . Çünkü ağaçtan her türlü yararlanmaktadır insanoğlu . Bunun yerine yeni ve taze genç fidanlar dikmeliyiz ki ülkemiz geniş ve güzel ormanlara sahip olsun . Bu konuda Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed kıyametin kopacağını görüyorken bile elinize bir fidan alıp dikmeye devam edin diyor . Ağaçları korumanın önemini böyle vurgulamıştır .

Sağlıklı bir yaşam için , güzel bir dünya için ormanlarımıza , ağaçlarımıza sahip çıkalım . Onları kesmek yerine daha fazla  onlardan dikelim ve yetiştirelim . Gelecek nesillere güzel bir çevre bırakabilmek ve nefes alabilmek için ağaç dikin ve onların  ihtiyaçları olan her şeyi yapın ve yetiştirin .

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.