İletişim Formu

Bayrağımıza Neden Saygı Duymalıyız Konulu Kompozisyon

Bayrağımıza Neden Saygı  Duymalıyız Konulu Kompozisyon

Bayrak bir ülkenin bağımsızlığının sembolüdür . Her ülkenin bayrağı kendine özeldir ve kendi için çok değerlidir .  Türk bayrağı da bizim ülkemiz için ve halkımız için çok kıymetlidir . Türk bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır . Ay ve yıldızı ise  o anda yerdeki kana yansıyan gökyüzündeki ay ve yıldızdan  ilham alınarak bayrağımıza şeklini verilmiştir . Bu yüzden  milletimiz için en şerefli ve en kutsal değerdir . Onu asla yere  eğdirmemeliyiz , her zaman özgürce dalgalanmalıdır .

Bayrak  özgür bir şekilde  dalgalandığı sürece o ülke bağımsızdır . Bayrağımız milletimiz için çok kutsaldır .  Milletimiz başka ülkelerin manda ve himayesine girmemek için , bu uğurda nice şehitler feda etmiş ve nice gaziler olmuştur . Ülkemiz bu günlere kolay bir şekilde gelmemiştir . Bağımsızlık için kadın , erkek , yaşlı , çocuk demeden  her kesimden olan insanlarımız cephede savaşa katılmışlardır . Bundan dolayı bayrağımızı sevgi ve saygı ile göklere yükseltmeliyiz .  Mithat Cemal Kuntay'ın bayrak ile ilgili sözü vardır : '' Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır , Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır '' diyerek vatanın ve bayrağın ne kadar kutsal bir değer olduğunu vurgulamıştır .

Bu yüzden bayrağımıza sımsıkı sarılıp onun kıymetini bilmeliyiz .  Milli birlik ve beraberliğimizin daim olabilmesi için hep beraber , farklılıklarımızı hoş görerek vatanımızın bölünmesine izin vermeyelim  ve bayrağımızı hep özgürce dalgalandıralım . Bayrak bir ülkenin namusu ve şerefidir . Allah ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermesin .


1 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. Ödevime çok yardımcı oldu çok teşekkürler ederim 🙏

    YanıtlaSil