Ülkemize Yararlı Birer İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Ülkemize Yararlı Birer İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız ?

Vatanımıza ve milletimize faydalı olmak için her şeyden önce iyi bir ahlak sahibi olmalıyız . Vatanını ve milletini seven ,  milli kültürüne sahip çıkan ve onu devam ettirmek için elinden gelen işleri yapan bir insan olmalıyız .  Yaşımız kaç olursa olsun çalışmaktan ve üretmekten asla vazgeçmemeliyiz .

Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz . Boş zamanlarımızda genel yetenek ve genel kültürümüzü geliştirmek için kitap okumalıyız . Bilinçli bir vatandaş olmalıyız . Eğitim ve öğretime önem vermeli , bu yolda ilerlemeye devam etmeliyiz .  Çok okuyarak çok araştırarak eleştirel düşünme becerimizi ve yaratıcı düşünme becerimizi geliştirmeliyiz . Ülkemizin kalkınması için mutlaka bir sanat dalı ile ya da bir spor dalı ile ilgilenmeli ve dünyadaki yarışlarda ülkemizi temsil ederek  tanıtımını sağlamalıyız . Atalarımızın bize emanet ettiği bu güzel anavatanımız için ilim ve fen yolunda ilerlemeliyiz . Bilinçli üretici ve bilinçli tüketici olmalıyız . Ülkemizin doğal kaynaklarını bilinçli bir şekilde kullanmalıyız .


Vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmeli ve bağımsızlığımızın önemini bilmeliyiz . Milli birlik ve beraberlik içinde yaşamasını bilmeli ve ülkemizin kalkınması için her türlü zorlukla mücadele etmeli ve ülkemizi gelişmiş bir ülke haline getirmeliyiz .

9 yorum:

 1. Bana gelecekte iz bırakcak birşey adlı kompzisyon yazar mısınız

  YanıtlayınSil
 2. gayet hoş türkçe ödevimde biraz faydalandım teşekkürler

  YanıtlayınSil
 3. Gerçekten çok güzel işimde fazla şekilde yaradı teşekkğrler

  YanıtlayınSil
 4. Okul bize ülkemize yararlı bir birey olabilmek için .........

  YanıtlayınSil
 5. UMARIM SÖZLÜ NOTUMU 100 VERİR ÇOK GÜZEL BİR ANLATIM

  YanıtlayınSil
 6. Çok güzel bir kompozisyon olmuş sağ olun....

  YanıtlayınSil
 7. Gerçekten tıpatıp aynısını yazmasamda gerçekten çok işıme yaardi

  YanıtlayınSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...