Kim Kazanmazsa Bu Dünyada Bir Ekmek Parası Dostunun Yüz Karası Düşmanının Maskarası Sözü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Kim Kazanmazsa Bu Dünyada Bir Ekmek Parası Dostunun Yüz Karası Düşmanının Maskarası Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Kim Kazanmazsa Bu Dünyada Bir Ekmek Parası Dostunun Yüz Karası Düşmanının Maskarası Sözü İle İlgili Kompozisyon

İnsan geçimini temin edebilmek için kendine bir meslek edinir ya da bir iş edinir .  Kimi insanlar ise çalışmayı değil yatmayı severler . Çünkü alışmışlardır yatmaya ve başkalarının üzerinden geçinmeye . Böyle insanlar yatarak hiçbir kazanç sağlayamazlar ve dostlarını şaşırtırlar ve düşmanlarını ise sevindirirler .

İnsan  çalışmalı ve  bir kazanç sağlamak için alın teri dökmelidir . Çalışan insan dostlarını mutlu eder ve takdir edilir , düşmanları ise üzülür ve başarısını kıskanır . Çalışmayan insan ise ona güvenen insanların güvenini boşa çıkarır ve dostunun yüz karası olur , düşmanı ise bu haline çok sevinir ve daha da kötü durumlara düşmesini ister . Kişi eğer kendine çeki düzen vermezse böyle gelir böyle gider ve hayattan hiçbir tat alamadan yaşamını sona erdirir .


Başkalarının eline bakmamak için , kişi kendi çalışmalı ve  ailesini ve yakınlarını başkalarının diline düşürmemeli ve  hiç durmadan üretmeye ve faydalı bir insan olmaya devam etmelidir . Çalışan insan dostu tarafından saygıyla karşılanır ve sevilir , çalışmazsa kınanır ve düşmanları da zil takıp oynar . Bundan dolayı her zaman çalışmalı ve yolumuza hiç durmadan devam etmeliyiz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.