Nezaket Ve Görgü Kuralları Konulu Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Nezaket Ve Görgü Kuralları Konulu Kompozisyon

    3

Nezaket Ve Görgü Kuralları Konulu Kompozisyon

Toplumda birlik ve beraberliği sağlayan , sosyal dayanışmayı güçlendiren kurallardan biri de nezaket ve görgü kurallarıdır . Bu kurallar sosyal hayatın vazgeçilmezidir . Nezaket ve görgü kurallarını bilen insan kibar insandır ve toplum tarafından sevilir . Kaba ve  uyumsuz olan kişiler ise toplum tarafından yadırganır .

Hayatımızda her zaman nezaket ve görgü kurallarına dikkat etmeliyiz . Örneğin ; giyim ve kuşamımıza , yeme içmemize , konuşma adabımıza , oturup kalkmamıza çok dikkat etmeliyiz . Diğer bir örnek yolda giderken sakız çiğnememektir , bağırarak konuşmamalıyız , evde televizyonun sesini açıp bangır bangır şarkı dinlememeliyiz . 

Nezaketsiz insan çevresi tarafından sevilip sayılmaz . Bunun için bu kurallara çok dikkat etmeliyiz . İnsanlar ile konuşma üslubumuza da dikkat etmeliyiz .Yumuşak bir ses tonu ile tane tane konuşmalıyız . Kimseye küfürlü ve kaba bir şekilde asla konuşmamalıyız . Maddi durumu olmayan insanlara yardım ederken  bu yaptığımız yardımı her yerde söylemeliyiz... vs.


Buradan çıkarılacak olan ders de şudur . Görgü ve nezaket kuralları toplumun bir parçasıdır . Elimizden geldiği kadar bu kurallara uyalım , uymayanları da kibar bir şekilde uyaralım . Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşmayı asla unutmayalım .

3 yorum:
Write yorum
  1. Çok kötüydü :( şaka şaka çok güzeldi :) :) :):):):):):)neyse çok oldu :) :D

    BEN ROBOT DEĞİLİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

    YanıtlaSil
  2. güzel işime çok yaradı

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.