İstiklal Marşında Nasıl Davranılır? - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

İstiklal Marşında Nasıl Davranılır?

    0

İstiklal Marşında Nasıl Davranılır ?

Milli marşımız olan İstiklal marşımız milletimiz için çok kutsal bir marştır .  Çünkü bağımsızlığın kanıtıdır .  İstiklal Marşı okunurken hiç konuşulmamalı , dimdik durulmalı ve gür sesle marşımızı okuyup bitirene kadar ciddiyetimizi hiç kaybetmemeliyiz .

İstiklal Marşımız kolay yazılmamıştır . Ülkemizin zorlu savaşlardan çıkması için milletimiz birçok badireler atlatmıştır.   Başka ülkelerin egemenliği altında olsaydık şu anda okuyacak bir milli marşımız olmayacaktı . Bunun için değerli şairimiz  Mehmet Akif Ersoy'un vatanı ve milleti için yazdığı İstiklal Marşı okunurken marşın içinde geçen sözler düşünülmeli ve o duygu ile okunmalıdır . Asla ciddiyetsiz  hareketlerde bulunulmamalı , sağa sola bakılmamalı , el kol oynamamalıdır . Bir Türk gencine yakışan hal ve hareketler içinde bulunulmalıdır .


İstiklal Marşı çok değerli ve anlamlı bir marşımızdır .  Bu marşın okunabilmesi için nice canlar şehit olmuştur bu uğurda . Bundan dolayı İstiklal Marşımız okunurken saygılı davranmalı ,  saygılı olmayanları da uyarmalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.