Gelin Tanış Olalım, İşi Kolay Kılalım, Sevelim, Sevilelim, Bu Dünya Kimseye Kalmaz Dörtlüğü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Gelin Tanış Olalım, İşi Kolay Kılalım, Sevelim, Sevilelim, Bu Dünya Kimseye Kalmaz Dörtlüğü İle İlgili Kompozisyon

    1

Gelin Tanış Olalım, İşi Kolay Kılalım, Sevelim, Sevilelim, Bu Dünya Kimseye Kalmaz Dörtlüğü İle İlgili Kompozisyon

Yunus Emre insan sevgisine çok önem veren bir şairdir . Yazdığı çoğu şiirde de insan sevgisinin her şeyden önemli olduğunu belirtir .  Dünyada sonsuza kadar yaşamayacağımızı ve her insanın bir gün ölümü tadacağını kast ederek, kavgaya, savaşa, küslüğe gerek olmadığını, birlik ve beraber barış ve huzur içinde yaşamanın önemini vurgulamıştır .

Gerçekten de şöyle bir düşündüğümüzde ne kadar yaşarsak yaşayalım bir gün sonumuz kara toprak olacaktır Aşık Veysel'in  de dediği gibi . İnsanlar arasında milliyet , ırk , din , dil , cinsiyet ayrımı yapmadan sevmeyi bilmek gerekir .  Sevgiler paylaşıldıkça çoğalır ve dünyamız sevgi dolu bir dünya haline gelir .  Bunun için dünya malı için , dünya derdi için birbirimizi kırmayalım ve edepli bir insan olalım .  Ahlaklı ve  iyi bir insandan kimseye zarar gelmez . İşlerimizi zorlaştırmayalım, birlik içinde zor olan işlerimizi sevgi ile çözmesini bilelim . Birbirimize elimiz ile , dilimiz ile , düşüncelerimiz ile asla zarar vermeyelim , sevelim ve sevilelim .

Daha güzel bir dünyada yaşamak için , bu dünyanın kalıcı olmadığını fikrinden hareket ederek hep iyi insan olmaya özen gösterelim ve barışı , kardeşliği , sevgiyi ve huzuru yayalım dünyaya . Sevgi ile kalın ve içinizdeki insan sevgisini hiç terk etmeyin ve bu yolda ilerlemeye devam edin .

1 yorum:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.