Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon

Kadına  şiddet  uygulamak  çok alçakça bir eylemdir .  Eskiden de kadına şiddet vardı , günümüzde de ne kadar reklamla r, ne kadar  konferanslar , konuşmalar  yapılırsa yapılsın bu şiddet hala var olmaya devam etmektedir .  Kadınlar bizleri dünyaya getiren kişilerdir . Kadına şiddeti uygulayan o kişiler de bir anadan doğmuştur . Özellikle de günümüzde kadını yaralama , darp etme , işkence yapma ve ne yazık ki öldürme olayları daha da artmış ve toplum çözülmeye başlamıştır .

Burada en büyük görev ailelere düşmektedir . Ailede anne ve baba kadına şiddetin iyi bir şey olmadığını çocuklarına model olarak göstermelidirler .  Küçücük yaşta bir çocuğa gülerek hadi yavrum anana bir küfret dendiği zaman oradaki herkes de anne de dahi buna gülerse  o çocuk büyüyünce karısına küfredecek ya da onu dövecektir .  Kadınlara asla farklı gözle bakılmamalı , onları küçük görmemeliyiz . Kadınlar bizim baş tacımızdır . Onlara şiddet uygulamak  erkeklik değil korkaklık ve acizliktir . Kiminin anası , kiminin bacısı , kardeşi , teyzesi , ablası , halası olan kadınlarımıza karşı yapılan bu şiddete bir an önce son verilmeli ve   ailede yetişen çocuklara iyi bir eğitim verilmelidir . Kadının önemli olduğunu , onlar olmazsa hayatın hiçbir anlamı olmayacağını bilmeliyiz . Onları asla üzmemeli ve alçakça onlara saldırılmamalıdır . Kadına şiddet  acizlik ve  terbiyesizliktir.


 Bunun için lütfen kadınlarımızın değerini bilelim ve onlara asla kötü davranmalıyım . Çünkü onlar korunmaya ve sevgiye ihtiyaç duyarlar. Çünkü onlar çiçektir , lütfen çiçeklerinizin dalını kırmayın , sevin ki daha güzel bir dünya olsun .
Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Reviewed by Hakkında Bilgi on 16:51:00 Rating: 5

2 yorum:

  1. Çok güzel bir kompozisyon biraz bende örnek aldım sakıncası olmaz dimi :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Memnun oluruz . Amacımız zaten sizlere ilham olabilmek .

      Sil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.