Sevgi Ekilen Yerde Sevinç Yetişir Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Sevgi Ekilen Yerde Sevinç Yetişir Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

İnsan nasıl bir ailede büyürse,  orada büyüyen  çocuklar  da o aile bireyleri gibi olur .  Eğer ki çocuklar sevgi ve saygı ortamında büyümüşler ,  ana ve baba birbirini seviyorsa ,  birbirlerine saygı ile yaklaşıyorlar,   kaba davranışlar sergilemiyorsa işte orada yetişen çocuk da ilerde çevresine örnek bir insan olacaktır .  Ailesinden aldığı sevgiyi  ve saygıyı topluma yansıtacaktır .  

Sevgi ekilen yerde elbette sevinç yetişir.  Çünkü sevginin olduğu yerde insanlık vardır ,  ahlaklı olmak vardır ,  erdemli olmak vardır . Çocuklar küçük yaşta anne ve babayı  model alır . Aile içinde kaba konuşmalar varsa, hakaretler varsa o çocuk da bunları normal görecek  ve bu şekilde konuşacaktır . Sevginin olduğu yerde yetişen çocuk ise  mutlu olacaktır , çevresine mutluluk yayacaktır . Güler yüzlü olacaktır , içten ve samimi olacaktır . İlerde aile kurduğu zaman kendi çocuklarını da  sevgi ortamında yetiştirecektir . Böylece sağlıklı ve mutlu nesiller ortaya çıkacaktır .  Sevgi ekilen yerde sevinç yetişir sözü ne ekersen onu biçersin sözü ile de yakın almalıdır .

Yani temeli  doğru atarsak  doğru şeyler bizi bulur . Temeli yanlış atarsak yanlış şeyler ile karşılaşırız . Bunun için sevgiyi yayalım ve sevgi tohumlarına zarar vermeyelim .

Kompozisyon Örnekleri

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...