Çevrenizde Yardıma İhtiyacı Olan İnsanlar İçin Neler Yapabilirsiniz.


Çevrenizde Yardıma İhtiyacı Olan İnsanlar İçin Neler Yapabilirsiniz.

Her insanın  maddi durumu aynı olmaz . Çünkü her insanın yaşam  koşullar farklıdır . Kimisi yiyecek bir ekmek bile bulamazken kimisi ise baldan usanır . Çevremizde  yardıma muhtaç olan insanlar vardır . Çevremizde yardıma ihtiyacı olan insanlara  evimizdeki yiyeceklerden vermeliyiz , annemiz  bir tencere yemek yaptığı zaman fakir olan komşularımıza da ikram etmeliyiz ve onların da karnının doymasını sağlamalıyız .

Bizim yaşıtımız olan arkadaşlarımız vardır . Onların ayakkabıları , çantaları , kıyafetleri olmayabilir . Babamıza söyleyip onlara da bu  eşyalardan  almalıyız ve böylece iyi  insan olmalıyız . Kendimizi o yoksul insanların yerine koymalıyız ve ona göre hareket etmeliyiz . Örneğin; Afgan ya da Suriyeli bir komşumuz varsa bizim de maddi imkanlarımız iyi ise onlara maddi ve manevi olarak destek sağlamalıyız .  Maddi durumu olmayan öğrenciler için de okulumuzda kampanya başlatmalıyız .  Her zaman yardımsever olmalıyız . İki kap yemek üçüncüye de yeter , dördüncüye de yeter . Bu düşünce ile hareket etmeliyiz . Sadece kendi  isteklerimizi düşünen bencil bir insan olmalıyız . Ben düşüncesi ile biz düşüncesi ile hareket etmeliyiz .

Ailemizle birlikte yoksul  insanlara her türlü yardımı yapmalıyız ve onları da topluma kazandırmalıyız . Onların üzülmemesini ve kendilerini kötü  hissetmemelerini sağlamalıyız . Yaptığımız iyilikleri yüzlerine vurup onları utandırmamalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...