15 Yıl Sonra Kendinizi Nerede Görüyorsunuz ? Kompozisyon Biçiminde Yazınız .

15 Yıl Sonra Kendinizi Nerede Görüyorsunuz ? Kompozisyon  Biçiminde Yazınız .

Her insanın geleceği ile ilgili kaygıları , hayalleri ve düşünceleri vardır . Hayallerimizi gerçekleştirmek için , gelecekte daha rahat bir yaşam sürmek için çalışmak zorundayız . 15 yıl sonra 30 yaşında bir delikanlı olacağım , inşallah . Okulunu bitirmiş , üniversiteyi bitirmiş ve  doktor olarak görevine başlamış bir birey olacağım . En çok sevdiğim meslek doktorluktur . İnsanlara faydalı olmak , insanların sağlığı için bir şeyler yapmak en büyük hayalimdir . Mesleğimde genç bir doktor olarak  mutlu olacağım .

Sevdiğim ve değer verdiğim , bir bayanla evlenmiş olacağım . Allah izin verirse çocuklarım olacak . İyi bir eş , iyi bir aile babası olacağım . Aynı zamanda vatanı ve milleti için çalışan , ülkesini seven iyi bir doktor olmak için her zaman üretmeye ve çok çalışmaya devam edeceğim . Çocuklarımla güzel ve kaliteli vakit geçirmeye çalışacağım . Alanımda en iyi doktor olmak için çalışacağım . Eşimle birlikte hayallerini kurduğumuz güzel bir ev alacağız . Daha sonra güzel bir araba alacağız . Yardıma ihtiyacı olan kimselere elimden gelen her  türlü yardımı yapacağım . Benim gibi doktor olmak isteyen fakir öğrencilere burs sağlayacağım . Her yıl huzur evlerini , kimsesiz çocuklar yurdunu ziyaret edeceğim ve oralara elimden geldiği kadar bağışlar yapmaya çalışacağım . Hastalarıma çok iyi davranacağım ve onların asla kalbini kırmayacağım . İnsanlara yüksekten bakmayacağım, her zaman mütevazi  ve alçakgönüllü olacağım .

Umarım benim gibi diğer tüm arkadaşlarımın hayalleri gerçek olur ve 15 yıl sonra herkes istediği gibi bir hayatı yaşar. Çünkü bir insanın mutluluğu ve huzurunun temel koşulu istediği hayatı yaşayabilmesidir.5 yorum:

Deneme