Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir Sözü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Bilgi öğrenmek için bilginin peşinde koşmak yani gayret göstermek gerekir . Çok çalışmak , çeşitli araştırmalar ve incelemelerde bulunmak gerekir . İlerlemek  için , kişinin kendisine daha güzel bir gelecek hazırlaması için alın teri dökmesi gerekir . Hiçbir emek verilmeden bilginin efendisi olunmaz . Bilginin efendisi haline gelmek için , bilgi yolunda , ilim yolunda büyük uğraşlar vermek gerekir .

Yaşadığımız koşullar zor da olsa ne yapıp ne edip ilerlemekten hiçbir zaman vazgeçmemeliyiz .  Örneğin; çok fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olabiliriz . Belki bir ekmeği bile çok zor buluyor olabiliriz . Fakat bu fakirlik bizim geleceğimizi  inşa etmemize engel olamaz . Gerekirse sabahlara kadar çalışıp , bilginin efendisi olmalıyız . Her türlü zorluklara karşı dik durmalıyız ve başarıya varmak için dikenli yolları bizim imtihanımız  olarak görmeliyiz .  Geleceğimiz şansa bırakmamalıyız .  Beynimizi  boş uğraşlar ile yormak yerine ilim ile uğraşarak yormalıyız . Sadece ilim yolunda ilerlemeye ve bilginin efendisi olmaya çalışmalıyız . Karşılaştığımız en ufak bir güçlükte hemen pes etmemeliyiz . Sabahlara kadar çalışmalı , alın teri dökmeli ve zafere ulaşmalıyız .  Odaklanmamız gereken tek şey çalışmak olsun .


Yan gelip yatmak ,  her günümüzü aynı geçirmek bizi geriye götürür . Paslanırız , çabuk unuturuz . Mutlu olmayız . Bunun için her zaman çok çalışmalıyız ve bilginin efendisi olmak için de çalışmanın kölesi olmalıyız . Sadece ilime kölelik yapmayız . İnsanlara değil .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.