Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol ile ilgili bilgilendirici bir metin yazınız - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol ile ilgili bilgilendirici bir metin yazınız

    0

Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol ile ilgili bilgilendirici bir metin yazınız

İnsan olarak kimi zamanlarda öfkemize hakim olamayız ve patlarız . Çünkü insanın doğasında öfkelenmek vardır . Çünkü bazen gerçekten sabrımızı taşıracak olaylar yaşar ve bunun karşısında da hiddetleniriz . İşte böyle durumlarda anlık tepki vermek yerine , orayı burayı dağıtmak yerine  ya da bizi sinir eden kişi ya da kişilere zarar vermek yerine oturup sakin bir şekilde beklemeli ve düşünmeliyiz .

Sorunları öfke ile değil  sakin olarak çözmeye çalışmalıyız . Herkes sinir olabilir ve  bu duruma engel olamayabilir . Ama asıl önemli olan öfkeli olduğumuz zamanlarda tepki vermemeyi bilmeli , Mevlana'nın da dediği gibi ölü gibi olmalı ve sanki bu olanlar hiç yaşanmamış gibi davranmalı ve olumlu düşünmeliyiz . Olgun insana , kamil insana , sabırlı ve hoşgörülü insana da bu davranışlar yakışır . İnsanlara öfkelendiğimiz zaman geri dönüşü olmayan sözler ağzımızdan çıktığında buna pişman olsak bile iş işten geçer .


Bunun için hiddet ve asabiyette ölü gibi olmalı , yani o anki öfkemize bir dur demeli ve problemleri sağlıklı bir şekilde düşündükten sonra çözmeye çalışmalıyız .  Sabırlı insana , erdemli insana da bu yakışır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.