Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol sözü ile ilgili bilgilendirici bir metin yazın - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol sözü ile ilgili bilgilendirici bir metin yazın

    1

Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol  sözü ile ilgili bilgilendirici bir metin yazın

İnsan  her zaman gönlü bol olmalı , cimri olup da dünya malını saklamaktansa  gönlü bol olup yardıma muhtaç olanlara dağıtmak hem dünyamız için faydalı  hem de ahiret hayatımız için faydalıdır . Cömert insan  yardım etmeyi seven , pintilik yapmayan , olduğu halde yok demeyen , var diyen insandır . Kimi insanlar en yakınlarına bile elinde yakını için gerekli olan para varken yok derler . Muhtaç olan yakınlarına yardım etmezler.

Yok diyen insanlar , yardım etmeyen insanların malları bir gün gerçekten bir sebepten yok olur  ve Allah o malı o kişiden alır . Çünkü malı veren de Allah , alan da Allah'tır . Biz sadece bu dünyaya imtihan edilmek için geldik . Bunun için yardıma muhtaç olan insanların ellerinden tutup kaldırmalı ve elimizden gelenin en iyisi onlar için yapmaya çalışmalıyız . Yardım eden insana Yüce Allah daha çok verir ve o kişinin malı da çoğalır . Bunun İçin cömert ve yardımsever olmalıyız . Merak etmeyin vermekten , gönül kazanmaktan , sevindirmekten bir şey kaybetmezseniz . İnsan yardım ederek iç huzuru bulur .  Yardım etmek , cömert olmak insanlık görevidir .


Bunun  için Mevlana'nın da dediği gibi cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi olun ki daha da mallarınız çoğalsın , daha da gönlünüz bol olsun ve insanlığa faydalı biri olarak anılın .

1 yorum:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.