Bir Çocuk Ve Uçurtmanın Size Hissettirdiklerini Kompozisyon Biçiminde Yazınız

Bir Çocuk Ve Uçurtmanın Size Hissettirdiklerini Kompozisyon Biçiminde Yazınız

Çocuk denilince akla gelen şey  masumluk , sevmek , sevilmek ve ilgi görmektir . Çünkü dünyadaki tüm çocuklar değerlidir ve hepsi de aynı sevgiyi ve ilgiyi hak eder . Çünkü adı üstünde onlar çocuktur . İçlerinde hiçbir kötülük barındırmayan bu muhteşem varlıklar hayata anlam ve neşe katan canlarımızdır aslında .

Çocuk ve uçurtma denilince ise aklıma şu gelir . Çocuk özgür olmak ister . Her şeyi kendi başına yapmak ister ve buna da hiç kimsenin müdahale etmesini istemez , müdahale eden olunca da rahatsız olur ve türlü tepkiler gösterir . Çünkü çocuk özgürlükçüdür,  özgürlüğüne düşkündür ve bu da onun için çok önemlidir . Uçurtma da özgürlük demektir . İstediği yere uçar . Hele bir de çocuğun bu uçurtmaya sahip olması ve onu istediği gibi uçurması çocuk için paha biçilemez bir duygudur . Çünkü burada çocuk uçurmaya istediği gibi yön verir . Çocuk bu uçurtmayı hangi tarafa uçurtmak isterse o tarafa uçurur . Çünkü bu zevk çocuğa bağlı olmalıdır . Burada çocuğun duyguları ve zevkleri ön plandadır . İşte dünyadaki tüm çocuklarımız da uçurtma gibi özgür ve hür olmalı , onlara kıyılmamalıdır .


Çocuklarımız bu muhteşem potansiyele sahip , etrafa gülen gözler ile bakan masum yavrularımız , dünyanın çıkarları için heba edilmemeli ve bu hayatta tıpkı bir uçurtma gibi özgür olmalı ve hep mutlu olmalıdırlar . Çocuklar dünyadaki tüm güzellikleri yaşamaya değer en  değerli varlıklarımızdır. Lütfen onları savaşların içinde değil barışın içinde büyütelim ve onları koruyalım.

4 yorum:

 1. Bence fazla iyi değil daha iyi olabilir.Benim kızım daha iyi yazdı.Kendini geliştirmelisin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızınızı tebrik ediyorum Daha da güzel yazar inşallah . Düşüncelerinizi ya da eleştirilerinizi yazarken daha yapıcı olursanız insanlara faydalı olabilirsiniz .

   Sil
 2. küçükbir teşekkür ederim ozaman

  YanıtlaSil
 3. Pardon biraz çocuk seviyesinde yazsanız olur mu oğlum buradan yazacaktı fakat yetişkin seviyesinde olduğu için kendi yazmak zorunda kaldı

  YanıtlaSil

Deneme