İyilik İle İlgili Kompozisyon Örneği

İyilik İle İlgili Kompozisyon Örneği

İyilik, herhangi bir çıkar beklemeksizin başkalarına yardımda bulunmak olarak tanımlanabilir . İnsanların herhangi bir menfaat beklemeksizin başkalarına yardımda bulunabilmesi son derece önemli bir özelliktir . İyilik yapmak insanları bencillikten uzaklaştırır ve yalnız kalmaktan korur .

Dünya maalesef her geçen gün daha da bencilce düşünen insanların yaşadığı bir yer haline gelmeye başladı . Birçok insan sadece kendi menfaatlerini gerçekleştirmeye çalışıyor , kendine bir kazanç sağlamadığı sürece başkalarına yardımcı olmayı aklının ucundan bile geçirmiyor . Oysa ki insan sürekli alan konumunda olduğunda hayattan zevk alması çok zor oluyor . Çünkü isteklerin ve ihtiyaçların sonu yok . Sürekli sahip olma arzusu insanların açgözlülüğünü artırmaktadır . Ama iyilik öyle değildir . İnsan iyilik yaptıkça başkalarına faydalı olmanın zevkini tattıkça ‘ yardım ettiği insanların yüzündeki tebessümü görkçe hayatına yeni bir anlam katmış olur . İşte bu yüzden iyilik hiç tükenmeyen bir sermayedir . İyilik yaptıkça her geçen gün genişleyen bir barış halkasının bir parçası haline gelmiş oluruz .


Şunu unutmamak gerekir ki bu dünya gelip geçicidir . Hiç kimse parası ya da makamı oranında değer görmeyecektir . Hepimizin değeri bu dünyada insanlara ve diğer tüm canlılara yapacağımız iyilikler ile ölçülecektir .

3 yorum:

  1. Çok güzeldi. Ödevime yardımcı oldu sağolun.

    YanıtlaSil
  2. Sadece eller konulu bir kompozisyon örneği atabilir misiniz lütfen çok acil

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...