İnsan Hayatında Aile Ortamı Önemli Midir ? - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

İnsan Hayatında Aile Ortamı Önemli Midir ?

    0

İnsan Hayatında Aile Ortamı Önemli Midir ? Niçin? Düşüncelerinizi Kompozisyon Biçiminde Yazın .

Anne , baba ve çocukların oluşturduğu yapıya aile denilmektedir . Bizim kültürümüzde bu yapının içerisinde babaanne ve dede de bulunabilmektedir . Aile dediğimiz bu yapı bir milletin çekirdeğini oluşturmakta ve bizleri hayata hazırlayan ilk okulumuz misyonunu üstlenmektedir . Bu okul ne kadar sağlam olursa hayatta başarıyı yakalama olasılığımız da o kadar fazla olur .

Aile içerisinde çocuğun hissettiği sevgi ve bağlılık duygusu , onun hayatına emin adımlarla devam edebilmesi için son derece önemlidir . Mutlu bir aile mutlu bir toplum oluşturabilmenin ön koşuludur . Aile kurumu sağlam olduğu zaman böyle bir toplumda güven , ahlak ve daha birçok hassas değer de sağlam olur . Aile kurumunun dağılması ya da bozulması çocuklar üzerinde son derece olumsuz etkilere sebep olmaktadır . Anne ve babadan beklediği sevgi ve koruma ortamını aile içerisinde bulamayan çocuk dış dünyanın her türlü tehdide açık ortamı içerisinde kendisini bulmaktadır . Art niyetli insanların sahte yakınlık gösterileri onları bir anda etkilemekte ve daha sonra telafisi mümkün olmayan hatalara düşmektedirler .


Aile ne kadar sağlam olursa o kadar mutlu , huzurlu ve başarılı bir toplum meydana gelir . Aile kurumu önemini ve değerini yitirdiği zaman önce bireyler , daha sonra millet ve nihayetinde de devlet çözülme ve dağılma sürecine girer . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.