Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Bazı işleri tek başımıza yapabilirken bazı işler tek başımıza yapılması mümkün olmayacak kadar zordur . Bu tür işleri yaparken arkadaşlarımızdan ya da yakınlarımızdan yardım almalıyız . Mesela düşünelim ki ağır bir sandık ya da kutu taşınmayı bekliyor . Bunu bir insanın tek başına kaldırması çok zordur . Birkaç kişi birlik olursa ancak o zaman bu sandık kolaylıkla taşınabilir .

İşlerimizin daha kolay bitmesi , daha az yorgunluk ve yıpranmışlık için işbirliği içinde hareket etme alışkanlığı kazanmak gerekir . Mesela inşaatlarda bunun günün güzel bir örneği vardır . Elli yüz metre öteye tuğlalar taşınacağı zaman herkes birkaç tuğla alıp yüz metre yolu yürümez . Aralıklı olarak yan yana dizilirler ve elden ele tuğlaları yüz metre öteye taşırlar . Bu şekilde hem işler hızlı ilerler hem de daha az yorulur çalışanlar . Köylerde de “ imece “ adı verilen uygulama yardımlaşma ve işbirliğinin güzel bir örneğidir . Köylerde kimin bir işi varsa tüm köylü toplanır ve el birliği ile o işi kısa sürede bitirirler . Hem iş hızlı bitmiş olur hem de bir kişinin üzerine yüklenmemiş olur .

Birlik beraberlik ve yardımlaşma olmazsa işler yürümez . Herkes kendi başına bir şeyler yapmaya çalışır ama işler ilerlemez . Bu yüzden her işte birlikte düşünmek , birlikte planlamak ve birlikte yapmak en doğru olandır . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.