Bir Mermer Parçası İçin Heykeltraş Neyse Ruh İçin de Eğitim Odur İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Bir Mermer Parçası İçin Heykeltraş Neyse Ruh İçin de Eğitim Odur İle İlgili Kompozisyon

    0

Bir Mermer Parçası İçin Heykeltraş Neyse Ruh İçin de Eğitim  Odur  İle İlgili Kompozisyon

Heykelin  yapılması için , çeşitli şekillere girmesi için ve göze güzel hitap etmesi için mermer kullanılır . Mermer olmadan heykel  olamaz . Çünkü heykeli  bu hale getiren mermerlerin birleşimi ve çeşitli şekillere dönüşmesidir . İşte bunu yapan da heykeltraş yani ustanın kendisidir . Kişinin canlı ve dinamik olması için de , hayatta mutlu ve bilgili olması için de eğitim şarttır .

Eğitim olmadan hayatın tadı olmaz . Eğitim almayan kimse bilgisiz ve ruhsuz olur .  İnsana ruh veren , insanı hayata bağlayan en iyi şey iyi bir eğitim süzgecinden geçmiş olmasıdır . Eğitim kişiye bir çok fayda sağlar. Davranışlarda ve düşüncelerde ilerleme ve gelişme sağlar. Kişiye  şekil verir yani kişiyi değiştirir ve yontar .  Düşünün hiçbir eğitim almadan nasıl okumayı yazmayı öğreneceksiniz , nasıl yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerine sahip olacaksınız . Eğitim olmazsa bunların hiçbiri gelişmez sizde . Ancak belli bilgilerle sınırlı kalırsınız . Gündemi , dünyada olan olayları takip etmekte zorlanırsınız ve hayatın heyecanını yaşayamaz , ruhsuz bir kimse haline dönüşürsünüz . Çalışan ve üreten insan her zaman aktif olur , boş işlerle uğraşmadığı için aklını sadece eğitim ile ilgili araştırma ve bulgulara verir . Çalışır , yorulur , çeşitli deney ve gözlemler yaparak ortaya çıkarmak istediği ürünleri meydana getirir  . Başarınca mutlu olur ve çevresine de bu mutluluğu yansıtır . Yani kişiye ruh gelir , ruhu canlı olur .


Bundan dolayı gelişmek için, olumlu yönde değişmek için , ilerlemek için her zaman eğitim ve öğretime çok önem vermeli ve üretken olunmaya devam dilmeli , ruhumuz her daim canlı tutulmalıdır . İşte o zaman çok değişir  ve gelişirsiniz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.