Fare Çıktığı Deliği Bilir Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneği - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Fare Çıktığı Deliği Bilir Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneği

    0

Fare Çıktığı Deliği Bilir Atasözü İle İlgili Kompozisyon Giriş, Gelişme, Sonuç

" Fare çıktığı deliği bilir " atasözü kanuna aykırı iş yapanlar ya da toplum tarafından hoş karşılanmayacak işler yapanların zora düştüklerinde , yakalanma ihtimalleri olduğunda nereye kaçacaklarını , yaptıklarını nasıl örtbas edeceklerini önceden düşünmüş ve planlamış oldukları anlamına gelir . Farelere dikkat edin ortalıkta dolaşırken bir anda birisi tarafından fark edildiğini anladığında anında adeta programlanmış gibi son sürat çıktığı deliğe doğru koşar . Böylelikle yakalanması da çok zor olur .

Kanunsuz işler yapan toplumun düzenini bozan insanları tespit etmek ve toplumdan uzaklaştırmak gerekir . Ama maalesef bu her zaman kolay olmamaktadır . Çünkü bu gibi işleri yapanlar yakalanma tehlikesi geçirince nerelere kaçacakları ile ilgili türlü planlar kurmuşlardır . Mesela terörle onlarca yıldır mücadele edilmesine rağmen maalesef bitirilememektedir . Çünkü uçsuz bucaksız arazide kendilerine öyle delikler yapmışlardır ki adeta bir fare gibi yakalanacaklarını anladıkları zaman bu inlere son sürat kaçmayı öğrenmişlerdir .


İnsanların huzurunu kaçıran , topluma zararlı insanları engellemenin en güzel yolu onların gizlendikleri yerleri açığa çıkarmak ve ortadan kaldırarak bir daha buraları kullanmalarını engellemektir . Bu şekilde onların insanlara verebileceği zararı en aza indirmiş olabiliriz . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.