Dost Dostun Ayıbını Yüzüne Söyler İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Dost Dostun Ayıbını Yüzüne Söyler İle İlgili Kompozisyon

    0

Dost Dostun Ayıbını Yüzüne  Söyler İle İlgili Kompozisyon

Dostluk  iki ya da daha fazla kimsenin birbirleri ile yakın ilişkiler içinde olması ve aralarında güven duygusunun  olmasıdır . Dostlar  kötü günlerde ve mutlu günlerde yanımızda olan ve bizi terk etmeyen  kişilerdir . Gerçek dost  bizleri yanlış bir şey yaptığımızda uyaran ve bizi yanlışımızdan döndüren kimseler olmalıdır . Yani dostlar ayıbımızı yüzümüze söylemeli , yanlış yaptığımız bir olay karşısında  bize  bunun doğru bir davranış olmadığını söylemeli ve bizi hatamızdan döndürmeye çalışan kimseler olmalıdır .

Örneğin  iki arkadaş yakın dost olsun ve biri derslerine çok çalışıp başarılı olurken diğeri de çalışmayıp başarısız olsun . Başarılı olan dost arkadaşına ders çalışmamasının kendisine zararı dokunacağını söylemeli ve onu tembellikten kurtarmak için yanlış yolda olduğunu o arkadaşına iletmelidir . Ancak böyle gerçek dost olunur . Eğer sevdiğimiz , değer verdiğimiz kişileri hep pohpohlarsak , onlara yanlışlarını söylemeyip kendi hallerine bırakırsak bu dostluk olmaz , hatta arkadaşlık da olmaz .


Bundan dolayı dostlarımızın sadece iyi yönlerini görüp, kötü yönlerini görmemezlikten gelmemeli ve onların iyiliği için her zaman doğru olana teşvik etmeliyiz değerli dostlarımızı.

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.