Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır İle İlgili Kompozisyon

    1

Kitapsız Yaşamak  Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır  İle İlgili Kompozisyon

Kitaplar  insanların hayatlarında bir şeyler öğrenmek amacı ile kendilerini geliştirdikleri  araçlardır . Kitaplar olmasaydı  insanlar  hep bir yönden eksik kalır ve insanlıkta hiçbir gelişme sağlanmazdı . Kitap okuma alışkanlığı edinmeyen milletlerin fertleri cahil kalır , gelişemezdi . Kitap okumak insanı değiştirir , geliştirir ve  insanın daha uyanık olmasını sağlar .  

Kitaplar ufkumuzu genişletir  . Onlar sayesinde farklı ülkelere yolculuk yapılır , farklı kültürler tanınır ve insanlar daha da bilgili olur . Kitapsız yaşamak ise su verilmeyen ağaca  ya da aç bırakılan bir bebeğe benzer . Kitap okumayan kimse çoğu gelişmelerden habersiz olur  , gündemi takip edemez , kalıplaşmış bilgiler ile yetinir ve gelişmeye ve değişmeye direnç gösterir.  Bunun için her zaman  her çeşit kitapları okumalı ve hayata daha farklı bir yönden bakmasını bilmeliyiz . Kişinin kendine ve ülkesine faydalı olması için , kör ,sağır,  dilsiz olmaması her zaman kitap okuması gerekir .


Bu sayede ancak kişi kendisine ve ülkesine faydalı , eğitimli bir birey olur. Bundan dolayı her zaman  kitap okumalı ve çevremizdekileri kitap okumaya teşvik ederek onları bilinçlendirmeliyiz.

1 yorum:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.