Çalışmak İle İlgili Kompozisyon

Çalışmak İle İlgili Kompozisyon

Çalışmak insanın amacına uygun işler yaparak vaktini boş geçirmemesidir .  İnsanlar çalışmayınca kendini boşlukta hisseder ve hayatın bir anlamı olmaz . Düşünsenize hiç çalışmadan sadece yiyip içip yatıyoruz ve başka bir faaliyette bulunmuyoruz . Hayatın hiçbir anlamı olmazdı galiba .

İnsan çalışmasa aklını yitirirdi sanırım . Çalışmak insanın stresini atar , hayattaki amacını gerçekleştirmeye yardımcı olur ve yaşadığı anın tadını çıkarır . Kimi insanlar çalışmayı sevmez ama bu çalışmayı sevmeyenler de bir süre boş durduktan sonra  sıkılır ve bir şeylerle uğraşmaya başlarlar . İnsan çalışarak , alın teri dökerek  ve bundan bir kazanç sağlayarak tatmin olur ve ailesini geçindirir . Çalışmak dünyanın en güzel duygusudur . İnsanın hayatta her zaman bir amacı olmalı ve bu hedefini yerine getirebilmek için sürekli arı gibi çalışmalı ve bir işi bitirdikten sonra hemen diğerine koyulmalıdır . Dinimiz de çalışmaya çok önem vermiş ve kişinin alın teri ile kazandığı parayı kutsal görmüş ve kişi ibadetlerini de gerçekleştirip çalışırsa bu çalıştıkları da ibadet sayılmıştır . Atalarımız ise çalışan kazanır diyerek çalışmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır . Peygamber Efendimiz de çalışmanın önemi ile ilgili olarak '' Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahret için çalışınız'', diyerek çalışmanın  çok kutsal olduğunu ve önemli olduğunu belirtmiştir .


Kişi hayırlı bir şey yapmak isterse çok çalışmalı ve kendisine ve vatanına , milletine faydalı işler yapmak için çok çalışmalı ve çalışmaktan asla vazgeçmemelidir .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...