İletişim Formu

Saygı Konulu Kompozisyon

Saygı Konulu Kompozisyon

İnsanlar toplumda beraber yaşadığı için birbirlerinin hayatlarına saygı duymayı bilmelidir . Her insanın yaşayış tarzı , kültürü , gelenek ve görenekleri , adetleri bir diğerinden farklıdır .  Çünkü her insan aynı olamaz . Önemli olan insanların birbirine sevgi ve saygı içinde yaklaşmasını bilmeleridir .

Saygının olmadığı yerde kargaşa çıkar ve huzurdan eser kalmaz . Bunun içi insanlar birbirine saygı göstermelidir . Saygının geliştiği bir yerde sevgi de kendiliğinden ortaya çıkar .  Saygının olduğu yerde hoşgörü ortamı da  gelişir .  İnsan başkasını sevmeyebilir ama başkasına saygılı olmak zorundadır , çünkü bu insan olmanın gereğidir . İnsan her şeye saygı göstermelidir .  Önce birbirlerine,  daha sonra doğada yaşayan canlılara , bitkilere kısacası Allah'ın yarattığı her varlığa saygı duymak boynumuzun borcudur .  Saygılı olmak insanların arasını daha iyi yapar , farklılıklar zenginliği doğurur .

Bu yüzden her zaman saygı ve sevgi içinde olmalıyız . Birlik ve beraberlik içinde yaşamak için , şiddet olmaması için , insanca yaşamak için saygı kavramını hayatımızdan eksik etmemeliyiz . Dünyada savaşların olmaması için ,  mutluluğunun olması için devletlerin de birbirinin topraklarına saygı duymalı ve huzur içinde yaşanması sağlanmalıdır .

4 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. Kim yazdıysa çok teşekkür ederim Sayesinde ödevimi zorlanmadan yapabildim.

    YanıtlaSil
  2. Fazlasıyla yardim etti teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil