İletişim Formu

Atatürk'ün Ülkemiz Ve Çocuklar İçin Yaptığı Faaliyetler Konulu Yazı

Atatürk'ün Ülkemiz Ve Çocuklar İçin Yaptığı  Faaliyetler Konulu Yazı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkesi için bir çok hizmette bulunmuştur . Milli birliğin ve beraberliğin sağlanması için  milli mücadeleyi başarı ile sürdürmüştür . Manda ve himayeyi reddetmiş ve her zaman tam bağımsızlığı savunmuştur .

Çocukların eğitimine çok önem vermiş  ve onların gelişmesi için eğitim ile ilgili bir çok kurumlar açmıştır . Çocuklara  ve gençlere cumhuriyeti hediye etmiştir ve çocukların bunu benimsemesi gerektiğini düşünmüştür . 23 Nisan Ulusal egemenlik  ve çocuk bayramını  çocuklara hediye etmiştir . Ülkesi için ilke ve inkılaplarını topluma  kazandırmış ve bunların korunması gerektiğini söylemiştir . İlim ve fenne önem vermiş , çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkmak için çok çalışılması gerektiğini savunmuş  iyi bir öğretmendir o . Çıkarları için başka ülkelere kaçmamış , vatanını ve milletini satmamıştır .


Vatanın kurtuluşu için protestolar düzenlemiş , mitingler düzenlemiş ve bir çok savaşları yönetmiştir . Arkadaşları ile milli mücadelenin başarıya ulaşmasını sağlayan iyi bir komutan ve iyi bir askerdir . Edebiyata , bilime ve sanata da çok önem vermiş bu doğrultuda bir çok kurumlar açmıştır . Milli ekonominin gelişmesi için büyük işler yapmıştır . Büyük başarıları ile milletine örnek olmuş ve çocukların eğitimine çok önem vermiştir. Çocukların sanatla ilgilenmesi gerektiğini ve bir çok alanda gelişmesini gerektiğini savunmuştur . O yüzyılda bir gelen eşsiz bir liderdir . Daha sayamayacağımız bir sürü hizmetleri bulunmaktadır .

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.