Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Örneği

Özet : Mutluluk ile ilgili kompozisyon örneği

   Mutluluk istisnasız hepimizin sahip olmayı arzuladığı en güzel hislerden biridir . Kimileri için mutluluk çok zorken kimileri için ise çok küçük ayrıntılarda saklıdır .

     İnsanların huzur içerisinde yaşamaları için mutlaka mutlu bir hayat sürdürmeleri gerekir . Mutlu olmayan insanlar hem bedenen hem de zihnen huzursuzluk yaşarlar . Mutluluk bu kadar önemliyken hepimizin çevresinde onlarca mutsuz insan olmasının sebebi nedir acaba ? Galiba insanların mutlu olamama sebeplerinin başında hayattan ya da insanlardan çok şey beklemeleri geliyor . Özellikle günümüz insanının maddiyata çok önem vermesi ve sürekli daha fazlasına sahip olmak istemesi kolay kolay mutlu olamamasına sebep olmakta .

     Mutluluk aslında çoğu insanın zannettiği gibi maddiyatta gizli değildir . İnsanları mutlu eden birçok şey tamamen ücretsizdir . Mesela sağlıklı olmak, insanın hiçbir hastalığı olmaması ya da sabah kalkıp pencereden tertemiz havayı içine çekmesi bile mutlu olması için yeterlidir .

     Mutlu olmak için önümüze çıkan her fırsatı değerlendirmeliyiz . Tabi mutlu olmak kadar mutlu etmek de önemlidir . Başkalarına da her fırsatta iyilik ederek , onlara yardımcı olarak insanları mutlu etmeliyiz .


     

7 yorum:

Deneme