İyilik ve Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon

Özet : İyilik ve yardımlaşma ile ilgili kompozisyon,yardımlaşma ve iyilik konulu kompozisyon örneği


     Hepimizin belirlenmiş bir ömrü var her insan bu ömrü tamamlayarak dünyadan gidecektir . Hiç kimse çok zengin olması ya da daha farklı özellikleri sayesinde bir dakika bile daha fazla yaşayabilme imkanına sahip değildir . Böylesi bir dünyada insanlara değer katan şey başkalarına iyilik etmek ve yardımlaşmaktır .

     İnsanlar bu dünyadan giderken yanlarında hiçbir maddi varlık götüremezler . Ebedi aleme göçerken yanımızda götürebileceğimiz tek şey yaptığımız iyi işler ve başkalarına faydalı olmamızdır . İyilik ve yardımlaşma toplum içerisinde sevgi ve bağlılık duygularını geliştiren çok önemli değerlerdir . İyilik ve yardımlaşmanın hakim olduğu bir toplumda insanlar birbirlerinin her türlü derdine derman olmak için çabalar ve birbirini çok seven bir toplum meydana gelir . Yardımlaşmanın hakim olduğu yerde bencillik ve kıskançlık olmaz . İnsanlar faydalı olmanın , işe yarar bir birey olmanın zevkini yaşarlar .

     Her iyilik mutlaka döner dolaşır iyilik yapanı bulur . Elbette iyilik yapanlar karşılık bekleyerek yapmazlar ama yaptıkları iyilikler mutlaka gün gelir onları bir sıkıntılı zamanda feraha çıkarır . Unutmamak lazım ki insanların en değerlisi başkalarına faydalı olanlardır . Bu yüzden hepimiz elimizden geldiği kadar iyilik yapmak konusunda birbirimizle yarışmalıyız .

2 yorum:

 1. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı içerisinde yeniden düzenliyoruz. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707

  Bloglar Yarışıyor, Hemen Şimdi Siz de Katılabilirsiniz


  YanıtlaSil

Deneme