Zamanı Doğru Kullanmak

 Doğru kullanıldığı zaman bize büyük faydalar sağlayan yanlış kullanıldığında ise elimizden birçok fırsatın kaçmasına sebep olan bir kavramdır zaman. Kimileri için geçmek bilmek kimileri için ise bir su gibi akar gider.


     Zaman değerlendirmesini bilenler için büyük bir hazine iken, kıymetini bilmeyenler içinse gülüp eğlenmekten ibarettir. Zaman öyle bir şeydir ki geri getirilmesi imkansızdır. Dünyanın altınlarını, gümüşlerini, hazinelerini yığsanız karşılığında bir saniye almaya bile gücünüz yetmez. Böylesi bir kavramın değerini elimizden uçup gitmeden idrak edebilmek gerekir. Bunun için de içinde bulunduğumuz anı en iyi ve en verimli şekilde değerlendirmemiz şarttır. Hayatımıza anlam katacak aynı zamanda başkalarının hayatını da güzelleştirecek işler için zamanımızı kullanmamız en güzel ve en doğru olandır. Yoksa sayılı günler çabuk geçtiği gibi ömür de göz açıp kapayıncaya kadar geçer. Zamanının kıymetini bilmeyen insanlar ömürlerinin son demlerini yaşarken geriye dönüp baktıklarında kocaman bir hayal kırıklığından başka bir şey göremezler. 


       İnsanoğlu için zaman bulunmaz bir nimettir ve hayatın anlamıdır. Bu yüzden zamanımızı faydasız ve gereksiz işlerle harcamak yerine insanlığa yarar getirecek işler yapma gayretiyle harcamalıyız. 

8 yorum:

 1. Yazı iyi bence

  YanıtlaSil
 2. Bunu defterime yazabilirmiyim.acil

  YanıtlaSil
 3. Bunu defterime yazabilirmiyim.acil

  YanıtlaSil
 4. Tabi ki yazabilirsiniz . Başka sitelerde kopyalanması yasak .

  YanıtlaSil
 5. çok güzel olmuş ama benim ödevim var zamanı kullanamamazsak ne olur lüsfen örnek verin acil yarın vericem nolurr

  YanıtlaSil
 6. Zamanı doğru kullanamazsak tüm işlerimiz yarım kalır, sürekli panik içerisinde işlerimizi yetiştirmeye çalışırız. Kısacası düzensiz bir hayatımız olur

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel bir kompozisyon örneği

  YanıtlaSil

Deneme