Sol Ayagım

Yazarı: Christy Brown
Yayınevi: Memesis
Sayfa: 188
Hikayenin Ana Kahramanları:

CHRİSTY: Beyin felçli doğan ve hayata tutanan baş kahramandır
BAYAN BROWN: Christy'nin annesidir. Christy'e hayatı boyunca onu anSol ayağım her çocuk ve gencin okuması gereken kitaplardan biridir.

Kitabın ana kahramanı Christy Brown'dur. Annesi onu her çocuk gibi normal görmek istese de yaşının ilerlemesi ile onun diğer çocuklardan farklı olduğunu kabullenmıştir. Doktorlar ona deli ,özürlü gibi teşhiste bulunmuşlardır. Ilerileyen zamanlarda sol ayağı ile yazdığını farkedimce annesi ona okuma yazma öğretti. Fakat bu öğretme duvarcı annesi için çok uzun zaman aldı. Başlangıçta sol ayağı ile resimler çizmeye başlayan Christy, bu yeteneğini zamanla yazmaya yönlendir di. Yazma konusunda okadar ileri gitti ki okuyacağı niz bu romanı kaleme aldı. Fakat bu kitabı yazana kadar umutsuzluklar, kalp kırıklıklarinı, hayata karşı isyan onu yıpratir iken iyileşecegini öğrenmesi hayatının dönüm noktasidir. Onun tabiri ile hayatı şimdi bir önem kazanmaya başlamıştır.ayanaya  en iyi bakan kişidir.

BAY BROWN: Christy'nin babasıdır. Bay Brown  Duvar işleriyle uğraşmaktadır.
Okuduğunuz zaman hayatınıza yön verecek başucu kitaplarından birtanesidir. Hayata karşı verilen mücadelenin, zorluklara karşı yılmadan savaşan, geleceğe hep umutla bakan bir yüreğin kaleminden çıkan bir başyapıttır.

Sol ayağım her çocuk ve gencin okuması gereken kitaplardan biridir.
Kitabın ana kahramanı Christy Brown'dur. Annesi onu her çocuk gibi normal görmek istese de yaşının ilerlemesi ile onun diğer çocuklardan farklı olduğunu kabullenmıştir. Doktorlar ona deli ,özürlü gibi teşhiste bulunmuşlardır. Ilerileyen zamanlarda sol ayağı ile yazdığını farkedimce annesi ona okuma yazma öğretti. Fakat bu öğretme duvarcı annesi için çok uzun zaman aldı. Başlangıçta sol ayağı ile resimler çizmeye başlayan Christy, bu yeteneğini zamanla yazmaya yönlendir di. Yazma konusunda okadar ileri gitti ki okuyacağı niz bu romanı kaleme aldı. Fakat bu kitabı yazana kadar umutsuzluklar, kalp kırıklıklarinı, hayata karşı isyan onu yıpratir iken iyileşecegini öğrenmesi hayatının dönüm noktasidir. Onun tabiri ile hayatı şimdi bir önem kazanmaya başlamıştır.

1 yorum:

  1. gerçekten okuduğum en güzel kitaplardan biriydi.
    -FMF-

    YanıtlaSil

Deneme