Siz Hiç Arada Kaldınız Mı?

     Tercih yapmaya zorlandığınız zamanlar hiç oldu mu? Eğer iki şey arasında tercih yapmak zorunda bırakıldıysanız bu durumun ne kadar bunaltıcı bir duygu olduğunu bilirsiniz.

     "Ne yardan geçerim ne serden" diye bir sözümüz var ya iki şey arasında kalmak işte aynen böyledir. İkisinden de vazgeçemezsiniz ama birini tercih etmek durumunda bırakılırsınız. Böyle bir durumla karşılaştığımızda kalbimizin sıkıştığını, bunaldığımızı, duvarların üzerimize üzerimize geldiğini hissederiz. İki şey arasında kalmak mutlaka birilerini kırmak, birilerini üzmek ve sonuçta da birileriyle aramızın soğuması demektir. Mesela iki samimi arkadaşınız var ve bunlar bir konuda anlaşmazlığa düştü. Size gelip de hangimiz haklıyız dediklerinde işte o anda bu soru adeta "ahiret sorusu"na döner. Ne deseniz, birileri size kırılacak. Bilmiyorum iki tarafı da kırmadan orta yolu bulmak ne kadar mümkün olabilir.

     Hayatta çok fazla arada kalırız. Aşk mı sevgi mi?, duygularımız mı mantığımız mı? ya da şu elbise mi bu elbise mi?.. daha yüzlerce bizi ikilemde bırakan durum karşımıza çıkar. Böylesi anlarda ne yapacağımız konusunda sıkıntı yaşayabiliriz. Mümkün olduğu kadar verdiğimiz kararın sağlıklı olması için gayret göstermeyeçalışırız.

     Hepimiz ikilemde kalırız çoğu zaman. Bu duygunun ağırlığını da çoğumuz hissetmişizdir. Bu yüzden insanlarla ilişkilerimizde mümkün olduğu kadar onları ikilemde bırakacak isteklerde ya da şartlarda bulunmamalıyız. Ancak arada kalmak kaçınılmaz olduğunda da vicdanımıza danışarak en doğru kararı vermeliyiz.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme