Gaziler Günü İle İle İlgili Kompozisyon Örneği

     Parmağımıza ufacık bir çöp batsa canımızın ne kadar yandığını hissederiz . Hele ki bir de küçücük br parça battığı yerden çıkmıyorsa günlerce canımızı acıtmaya ve canımızı sıkmaya yeter . Bu kadar küçük yaraların bile bizi ne hale getirdiğini düşününce mayına basıp tek ayağını ya da iki ayağını birden kaybeden bir gazinin yaşadığı acıyı daha iyi anlayabiliriz galiba .

     Gaziler vatanın selameti , bizlerin rahatı için canlarını ortaya koyan ve gözlerini kırpmadan ölüme yürüyen insanlardır . Onlar öyle kutlu bir yolun yolcusudur ki ölüm onları korkutmaz . Ülkemiz bulunduğu coğrafya itibari ile her dönemde gözde olan bir yer olmuştur . Bu sebeple bu topraklarda hiçbir zaman mücadele bitmemiş ve bu toprağın insanları vatan hizmeti ya şehitlik ya gazilik anlayışı ile sürmüştür . Tarihin derinliklerini bir kenara bırakalım yakın dönemde bile kurtuluş savaşı , terör belası ve daha onlarca sebeple bu milletlerin evlatları gazi olmuştur .


     Bütün özel günlerde olduğu gibi 19 Eylül Gaziler Günü'nde de yalnızca o güne has olarak gazilerimizi hatırlamak yeterli değildir . Bedenini ortaya koyan , canından geçen , ailesini yuvasını bir kenara bırakan bu vatan evlatlarına her daim hürmet etmeli ve onları baş tacı etmeliyiz . Unutmamak gerekir gözünü budaktan sakınmayan bu yiğitlere hak ettiği değeri vermezsek onları maddeten değil ama manen derinden sarsmış oluruz . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Gaziler Günü İle İle İlgili Kompozisyon Örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top