50 Sene Sonra Nasıl Bir Ülke Görmek İstiyorsunuz? Konulu Kompozisyon


50 Sene Sonra Nasıl Bir Ülke Görmek İstiyorsunuz? Konulu Kompozisyon

“Bir insan için evi ne kadar önemli ve değerlidir” diye bir tartışma konusu her halde çok gereksizdir. Çünkü her insan kendi evinde kendini çok rahat ve güvende hisseder. Ülkemiz de bizlerin huzur ve refah içerisinde yaşadığımız, atalarımızdan bizlere miras kalan kutsal topraklardır. Bu sebeple her vatansever gibi ben de ülkemi ilerleyen yıllarda bugünkü durumundan çok daha güçlü görmeyi isterim.

Elli sene sonra ülkemde bugünkü bazı sorunların tamamen ortadan kalkmış olmasını umut ediyorum. Ülkemizdeki insanların üniversitede hangi bölümü bitirdi ise o mesleği yapabilmesini, kimsenin işsiz olmamasını istiyorum. Ülkemizin birçok bölgesinde yaşanan kuraklık vb. tehlikelere çare bulunmuş olmasını ve doğal güzelliklerin korunmasını bekliyorum. Bilimsel çalışmalara ağırlık verilen, öğrencilerin yarıştırılmaktan ziyade hayata hazırlandığı bir ülkede yaşamayı hayal ediyorum. Tarım ve hayvancılık gibi ülkemizin en önemli iş alanlarına hak ettiği değerin verildiği bir ülke olmayı bekliyorum. Sağlık, adalet, ulaşım vb. alanlarında çağa uygun gelişmelerin takip edildiği bir ülkede yaşamayı bekliyorum.

Cennet vatanımızın elli yıl sonra da hür ve bağımsız olduğunu, al bayrağımızın göklerde dalgalandığını, insanların barış içerisinde yaşadığını görmek en büyük arzum.


0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...