Mehmetçikler İle İlgili Mektup

Mehmetçikler İle İlgili Mektup

Anadolu'nun bağrından çıkarak sınır boylarında vatanı için kutsal görevini yerine getiren değerli vatan evlatları !
Öncelikle hepinizi can-ı gönülden selamlıyorum . Siz ki vatan uğrunda canını bile feda etmekten çekinmeyen  asil milletin  asil evlatlarısınız .  Görevinizi yaparken eşinizi , çocuğunu , ana ve babanızı düşünmeden , düşmandan korkmadan çarpışan yiğit Mehmetçikler ! Bizim için sınırda nöbet tutan değerli askerler ! Ne yaparsak yapalım asla  hakkını ödeyemeyeceğimiz , elleri öpülesi değerli askerlerimiz .

Biliyorum çok zor bir sorumluluk sizinkisi ama çok kutsal bir sorumluluk . Siz görevinize alnınızın akı  ile devam edin , sizin emanetlerinizi , bizim canlarımızdır , kardeşimizdir , bacımızdır , anamızdır , babamızdır . Sakın ola gözünüz arkada kalmasın . Onlar bize emanet Mehmetçiklerimiz .  Vatan uğrunda ölmeyi göze alıyorsunuz , kiminiz şehadet şerbetini içiyor, kiminiz gazi olarak hayata devam ediyorsunuz. Savaşta engeller aldığınız halde , kolunuzu , bacağını kaybettiğiniz halde hala yine savaş olsa yine en önde giderim diyecek kadar korkusuz kahramanlarsınız siz . Bizler de gençler olarak sizin izinizden gideceğiz ve vatanımızın birlik ve bütünlüğü için  bu kutsal davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz . Düşman yurdumuzdan yok alana kadar bu kutsal görevi yerine getirmek için bizler de hazırız savaş için çarpışmaya , can vermeye . Çünkü biliyoruz ki vatan demek namus demek , şeref demektir .


Bunun için vatanımızı asla böldürmeyeceğiz iç ve dış terör örgütlerine . Sevgili Mehmetçiklerimiz . Bizden ne zaman bir isteğiniz olursa emrinizi yerine getirmek biz Türk gençlerinin boynumuzun borcudur . Selam ve dua ile kalın . Yüce Rabbim sizin yar ve yardımcınız olsun , gözlerinizden öpüyorum asil milletin asil evlatları ! 

1 yorum:

  1. bence çok güzel bende ulu öder mustafa kemal atatürkün sizleri selamladığı gıbı mehmetçikleriizi selamlıyorum.. elif

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...