Bilim Adamında Bulunması Gereken Özellikler İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Bilim Adamında Bulunması Gereken Özellikler İle İlgili Kompozisyon

    0

Bilim Adamında Bulunması Gereken Özellikler İle İlgili Kompozisyon

Doğayı ve evreni anlamak için yürütülen kendine has yöntemler kullanılan ve temeli merak olan faaliyetlere bilim adı verilmektedir . Bu yönde çalışmalar yapan insanlara da bilim adamı adı verilmektedir . Bilim adamlarında bulunan ve bilim adamı olma yolunda ilerleyen insanlarda da olması gereken bazı özellikler vardır .

Bilim adamlarında bulunması gereken özelliklerin başında "merak " gelir . Bilim insanları bizim için sıradan gibi gelen olaylarla ilgili bile çok çeşitli soruları kendi kendi kendilerine sorarlar ve bu sorulara cevap verebilmek için araştırmalar yaparlar . Bilim insanlarının bir diğer önemli özelliği de " gözlemci " olmalarıdır . Bilim adamları etraflarında gelişen her olayı çok iyi gözlemlerler ve bu gözlemleri onlara büyük faydalar sağlar . Bilim insanları " deney " yapar . Yani yalnızca etrafı gözlemlemekle yetinmezler , elde ettikleri bilgilerin doğruluğunu da denerler . Bilim adamlarında bulunan en önemli özelliklerden biri de " not tutmak " olarak gösterilebilir . Bu insanlar ne kadar zeki de olsalar yine de yaptıkları deneyler ve gözlemlerin sonuçlarını kayıt altına alarak ilerleyen zamanlarda bu notlardan faydalanmayı bilirler . Bilim yolunda ilerleyen insanlarda bulunması gereken özelliklerden biri de " sabır " dır . Çünkü bilim adamlarının hayatlarını okuduğunuzda bir buluşun ortaya çıkması için başarısız binlerce denemenin olduğunu göreceksiniz . Bu yüzden bilim yolunda ilerleyen insanlar başarısızlık karşısında yılmamalı ve hedefine emin adımlarla ilerlemelidir . Unutulmaması gereken önemli özelliklerden biri de " hayal kurabilmek " tir . Düşününsene eğer insanlar kuşlar gibi uçmayı hayal etmeseydi uçaklar , helikopterler ortaya çıkarılabilir miydi ? Tüm bu özelliklerin taçlandırılması anlamına gelen son bir özellik daha vardır ki o da " güzel ahlak " tır . Yani bilim adamı buluşlarını kişisel çıkarları için değil tüm insanların menfaatleri için yapar .

Kısacası bilim insanları çalışkan , yaratıcı , hayal kurmayı seven , meraklı , iyi bir gözlemci , sabırlı ve güzel ahlaklı insanlardır .


Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.