Parayla Saadet Olmaz Konulu Münazara - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Parayla Saadet Olmaz Konulu Münazara

    2

Parayla Saadet Olmaz Konulu Münazara

Para her ne kadar bir çok derde derman olsa da her şeyi de çözebilecek bir güce sahip değildir .  Çünkü parayla mutluluk olmaz . Örneğin ; bir kişinin çok parası olabilir , istediği çoğu şeye  bu para ile sahip olabilir ama her şeye sahip olamaz . Evde huzur olmayabilir , mutluluk olmayabilir . Evde bu mal  mülk yüzünden kavga çıkabilir ve bu da birçok olumsuzluklara neden olabilir .

Görüldüğü gibi para her zaman mutluluk getirmez . Diğer bir örnek çok parası olan kimse amansız bir hastalığa tutulabilir , en gelişmiş hastanede bile tedavi görse bu tedaviler bir sonuç vermeyebilir ve kişinin yaşamı sonlanabilir . Ya da diğer bir kişi çok zengindir fakat şeker hastası olduğu için her istediğini yiyemeyebilir . Yani sonuçta para her sorunu çözmez ve her zaman mutluluk getirmez . Bundan dolayı parası olan insanlar da parasının çok olduğuna güvenmemelidir . Çünkü hayatta ne zaman nerde ne olacağı belli olmaz . Çünkü parayla huzur olmaz , mutluluk olmaz her zaman .


Ayrıca para bir insanın karakteri sağlam değilse onu doğru yoldan şaşırabilir . Paranın getirdiği sahte dünyaya kendini kaptıran insan ailesine gereken ilgiyi göstermeyebilir , onlardan uzaklaşabilir ve bu durum da paranın mutluluk getirmeyeceğine başka bir örnektir . 

2 yorum:
Write yorum
  1. Bişeyler daha ekleyin bence bu çok az

    YanıtlaSil
  2. Bişeyler daha ekleseniz tatmin etmedi bu kadar az şey

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.