Yaşlılara Ve Engellilere Neden Yardım Etmeliyiz ? Kompozisyon

Yaşlılara Ve Engellilere Neden Yardım Etmeliyiz ? Kompozisyon

Yaşlılar ve engelliler  toplumda yaşayan bir birey oldukları için istedikleri gibi yaşamak onların da en doğal hakkıdır . İnsan yaşlanınca eskisi gibi güçlü olmadığı için mutlaka başkalarının yardımına ihtiyaç duyar . Eskisi gibi göremez , işini daha kısa sürede yapamaz ve daha birçok şeyi yapamaz . Bundan dolayı yaşlıları asla yalnız bırakmamalı ve onlara elimizden gelen her yardımı yapmalıyız .

Engelliler de bir engeli oldukları için her şeyi tek başlarına yapamazlar ve bizlerin yardımına ihtiyaç duyarlar . Burada da ortaya empati duygusu ortaya çıkar . Kendimizi engellilerin ve yaşlıların yerine koymalı ve onların gözünden dünyaya bakarak ne kadar zor bir yaşamları olduğunun farkına varmalıyız .  Düşünsenize yürümediğinizi , konuşamadığınızı , göremediğinizi … Ne kadar zor değil mi ?  Düşünmesi bile terletti sizi . Bundan dolayı toplumda yaşayan engelli kardeşlerimizi normal birey olarak kabul etmeli ve onlar bizden bir şey istediği zaman onları asla geri çevirmemeli ve toplumda birlik ve dayanışma içinde yaşamasını bilmeliyiz . Aslında hepimiz bir yaşı ve engelli adayıyız . Çünkü yarın başımıza ne geleceğini kestiremeyiz . Daha huzurlu , daha barışçıl bir ortamın olması için ,  onlarla empati kurmalı ve onlar için her türlü fedakarlığı yaparak hem kendimize iyilik etmeliyiz , hem de toplumda örnek bir insan olarak diğer insanları da bu yönde etkileyerek daha güzel bir dünyada yaşayabiliriz .


Çünkü yardımlaşmak dünyanın en güzel duygusudur , insanı manevi huzura erdiren de budur .

1 yorum:

  1. yardımcı oldunuz fakat kopyalamak istiyorum yapamıyorum

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...