Türkiye Sanayi Ülkesi Olursa Daha Çok Kalkınır Konulu Münazara - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Türkiye Sanayi Ülkesi Olursa Daha Çok Kalkınır Konulu Münazara

    0

Türkiye Sanayi Ülkesi Olursa Daha Çok  Kalkınır Konulu Münazara

Gelişmiş ülkelerin en önemli özelliği sanayi alanında ve diğer alanlarda her yönden gelişmiş olmasıdır . Ülkemiz de sanayi alanında gelişirse kalkınması daha hızlı olacak ve daha gelişmiş ve zengin bir ülke olacaktır . Sanayinin geliştiği gelişmiş ülkeler her zaman kalkınma açısından daha avantajlıdır . Ürettiğiniz teknolojik ürünler ,  yaptığınız yenilikler hem ülke için yarar sağalar hem de toplum için fayda sağlar .

Gelişmiş ülkeler bu sanayi ürünlerini başka ülkelere sattığı zaman bundan elde edeceği gelir ile daha fazla zengin olur ve daha fazla kalkınır .  Kazandığı gelir ile de yeni yatırımlar yapar , yeni projelere imza atar , sanayi alanında , hizmet alanında daha fazla gelişim kaydeder . Ama sadece tarım ülkesi olursanız gelişmiş bir ülke sayılmazsınız . Bunun için her zaman sanayi alanında daha çok çalışmalar yapılmalı , başka ülkelerden bu gelişmiş teknoloji ürünlerini ithal etmek yerine kendimiz üreterek başka ülkelere ihraç edersek ancak bu şekilde gelişmiş ve kalkınma hızı fazla olan bir ülke haline gelebiliriz .


Sanayi alanında gelişme diğer tüm alanlardaki gelişmenin de öncüsü olur . Gelişen sanayi ile elde edilen gelir hizmet sektörü gibi alanlarda kullanılarak vatandaşların yaşam standartlarının yükseltilmesine katkı sağlar . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.