Şehitlerimiz İle İlgili Kısa Yazı

Şehitlerimiz İle İlgili Kısa Yazı

Şehitlerimiz vatanımızın birliği ve beraberliği bozulmasın , başka güçler ülkemizi esir etmesin diye namusumuzu ve şerefimizi korumak için canını vatan için feda eden büyük Türk Milleti'nin kutsal anaların kahraman evlatlarıdır . Geçmişten bu yana ülkemizi bölmek isteyen birtakım iç ve dış güçler  bizi terör belası ile yıkmaya çalışmakta ve bu uğurda da nice canlarımız , vatan evlatlarımız şehit düşmektedir .

 Onlar vatan denilince hiçbir şeyi gözü görmeyen , geride bırakacaklarını düşünmeden önce vatanım diyen  muhteşem insanlardır . Ülkemiz birçok savaşa girmiş , bu savaşların kiminden galip olmuşuz , kiminden de mağlup olarak çıkmışızdır . Yendiğimiz ve yenildiğimiz savaşlar da birçok vatan evladımız kadın , erkek , çocuk ..vb vatanı için şehit olmuş ve o kutsal şehitlik mertebesine ulaşmıştır .  Kurtuluş Savaşı sırasında halkımız  vatanı için sokaklara dökülmüş , kimi kahraman kadınlarımız yeni doğan bebeğini evde bırakmış , kimisi hasta babasını , kimisi hasta anasını evde bırakarak vatan uğrunda şehit olmuşlardır . Ülkemizin birlik ve beraberliği bozulmasın diye, gelecek nesiller özgür ve hür yaşasın diye bir çok Mehmetçiğimiz toprağı uğrunda kanını akıtmış ve  vatanını düşmana bırakmamıştır .


 Bizler de  bu şanlı ve kutsal şehitlerimize layık olabilmek için , gün birlik ve beraberlik günüdür diyerek ülkemizi bugünkü terör bataklığından kurtarmak için tıpkı Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli ve Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkmalıyız .  Sen yerinde rahat uyu şehidim ! Hiçbir vatan haini ülkemizi kan gölüne çeviremeyecek ve dirliğimizi bozamayacaktır . Çünkü milletimiz , insanımız vatanına sahip çıkacak ve ülkesini  düşmanlara asla teslim etmeyecektir .

4 yorum:

 1. twşwkkür ederiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şehitler ölmez! Vatan bölünmez! 🚩🚩🚩🚩💗💗💗💗

   Sil
 2. Çok teşekkür ederim. 😊😊😊😊😊 ŞEHİTLER ÖLMEZ! VATAN BÖLÜNMEZ! 💝💗💗💗🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

  YanıtlaSil
 3. ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...

  YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...